Pokiaľ si budúci rok plánujete kúpiť nové vozidlo značky Volkswagen, odporúčame vám ešte rok počkať. Dostane totiž podporu CarPlay. Prečo ho však vo Volkswagene uvidíme až v roku 2016?

Aj vo Volkswagene

Nemecká automobilka oficiálne uzatvorila spoluprácu s jablkovou spoločnosťou. Ide teda o dlho očakávanú správu, kedže Volkswagen je automobilka, ktorá ako jedna z prvých ponúkla podporu iPodov vo svojich vozidlách. Systém však bude vo vozidlách dostupný až v modelovom roku 2016 a nie 2015 ako to je v plánoch ostatných výrobcov. Zatiaľ nie je známe, v ktorých modeloch ho nemecká automobilka použije.

how-apple-carplay-works-on-the-new-c-class-w205-video-78071-7
Jednou z prvých automobiliek, ktoré oznámili podporu CarPlay bol Mercedes-Benz – svetapple.sk

Bezdrôtové pripojenie

Jedným z dôvodov, prečo chce Volkswagen počkať až do roku 2016 môže byť aj fakt, že systém je zatiaľ použiteľný len pri pripojení iPhonu 5 a novšieho s operačným systémom iOS 7.1.X lightning káblom priamo do auta. Apple vraj plánuje bezdrôtové prepojenie automobilu so systémom CarPlay. Ide však len o špekuláciu a skutočný dôvod môže byť úplne iný.

Apple_CarPlay_hashslush6
Prepojenie je zatiaľ možné len pomocou Lightning kábla! – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.