Svet napreduje míľovými krokmi a tomu sa prispôsobuje naozaj každé odvetvie. Tak napríklad už čoskoro nebudeme potrebovať klasické ortuťové teplomery vzhľadom na to, že ich nahradí možno aj táto šikovná „srandička“ nazývaná Clime. Tá vás oboznámi s aktuálnym stavom počasia bez toho, aby ste museli vonku vystrčiť čo i len malíček. Stačí mať iPhone!

Clime – jednoduchšie to už ani nemôže byť!

Tí, ktorí potrebujú získať rýchly prehľad o aktuálnom počasí pravdepodobne kliknú na internet alebo aplikáciu Počasie priamo v iPhone, ktorá im poskytne aktuálne informácie. Tieto informácie však môžu byť mierne skreslené či nepresné, a tak je najlepšie, keď si teplotu či iné hodnoty zmeriate sami. Ako na to pomocou iPhonu? No, vlastne je to veľmi jednoduché. Stačí vám táto šikovná vecička nazývaná Clime, ktorá v sebe obsahuje hneď niekoľko senzorov ako teplomer, vlhkomer či senzor, ktorý dokáže zmerať súčasný UV Index. Skrátka dosť funkcií, ktoré odovzdávajú rôzne zaujímavé informácie. Clime sa dá umiestniť prakticky všade. Odolá teplote až od -25 do +85, čo znamená, že sa nemusíte báť poškodenia. V tomto maličkom zariadení sa nachádza okrem senzorov aj Bluetooth 4.0 a samozrejme batéria, ktorá má vydržať až 1,5 roka. Clime vás dokáže upozorniť na množstvo podnetov, ako napríklad  otvorené dvere či okno. Žiaľ toto zariadenia sa ešte nevyrába. Jeho autori, ktorí mimochodom pochádzajú zo susedného Polska, zbierajú 50 000$. Deadline je na koniec tohto roka a na účte už majú vyše 15 000$! Všetko toi môžte sledovať aj tu. Čo hovoríte, páči sa vám tento malý, no veľmi ambiciózny  nápad?

- Reklama -

Clime - svetapple.sk
Clime – svetapple.sk
clime-svetapple.sk
clime-svetapple.sk
clime-svetapple.sk
clime-svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.