Microsoft má svoju hlasovú asistentku, ktorá sa preslávila najmä vďaka úspešnému tipovaniu majstrovstiev sveta vo futbale, kedy dokázala správne uhádnuť s výnimkou jedného zápasu všetky výsledky. vrátane veľkého finále! Cortana však nekončí a po novom vám prezradí to, ako dopadne Premier League!

Cortana tipuje Premier League!

Zdá sa, že inteligentný hlasový asistenti môžu byť dobrí aj na iné veci, ako len na zobrazovanie počasia, či spustenie hudby. Naozajstným dôkazom je aj Cortana od Microsoftu, ktorá vie skutočne dobre tipovať! Veď minulý rok uhádla na majstrovstvách sveta vo futbale okrem jedného zápasu výsledky všetkých vrátane toho najdôležitejšieho, finálneho a tak sa dostala do pozornosti mnohých médií. V jej úspechu pokračovalo aj škótske referendum, ktoré dopadlo presne tak, ako Cortana povedala a zdá sa, že Microsoft nekončí s predpovedaním budúcnosti!

Ešte dávnejšie totiž sľúbil, že Cortana bude ponúkať predpoveď aj pre koncových užívateľov a dnes sa to stáva realitou! Cortana vám presne povie, kto počas Premier League vyhrá a kto nakoniec vypadne. Vzhľadom na úspešnosť tipov z predošlých zápasov je jasné, že sa dá na Cortanu spoľahnúť a používatelia môžu vo veľkom stávkovať!

Analýza

Určite sa pýtate ako dokáže hlasový asistent poskytnúť výsledky zápasov s takou presnosťou. Odpoveď znie pomerne jednoducho. Microsoftu sa totiž podarilo vytvoriť úžasný software, ktorý na základe výsledkov rôznych analýz, ako je napríklad počet zranených hráčov, či dokonca vlhkosť na trávniku, dokáže vypočítať percentuálnu šancu na výhru/prehru a na základe toho povedať, kto vyhrá daný zápas.

Cortana tieto informácie získava vďaka vyhľadávaču Bing, ktorý taktiež patrí Microsoftu, a výpočty potom spracováva na serveroch Microsoftu, kde zároveň prebieha aj výskum prediktívnej inteligencie. Vďaka takým poznatkom, ako je napríklad správny tip na výsledok zápasu, dokáže Microsoft zvýšiť pravdepodobnosť na výhru daného zápasu atď. čo znamená, že tipy od Cortany by mali byť časom takmer 100%.

Podpora

Hlasová asistentka funguje už teraz a rovnako vám odpovie aj na dané otázky ohľadom výsledkov zápasov. Pokiaľ teda máte smartfón s operačným systémom Windows Phone 8.1 (čo predpokladáme, že nemáte), môžte túto možnosť využiť a na základe odpovede, ktorú vám asistentka poskytne, vyskúšať staviť. Stačí ak asistentke vydáte tento príkaz „Predict (tím) match„, „Who will win the match between (tím 1) and (tím 2)?“. Pokiaľ by mala Cortana s otázkou problém (čo by mať nemala), skúste ešte otázky „Will (tím 1) beat (tím 2)?“ 

A čo v prípade, že nemáte iPhone?

Zdá sa, že v Microsofte myslia naozaj na všetko a používateľom, ktorý používajú iPhone alebo smartfón s operačným systémom Android otkazuje, že pokiaľ chcú získať výsledky na dané zápasy, majú zadať do vyhľadávača (Bing) “ Premier League Predictions“, na základe čoho sa vám vyhodia rôzne stránky aj s výsledkami.

Prečítajte si tiež  Cortana sa už pripravuje na iOS!

Je veľká škoda, že na niečom podobnom nepracuje aj Apple a podobnú funkciu neponúka aj jeho hlasová asistentka Siri, ktorá je tu s nami prakticky už 4 roky. Určite by sme podobnú službu privítali a vyskúšali ju. Veď kto by si nechcel zarobiť na základe omnoho presnejších analýz, ako by vám ponúkol ktoktoľvek iný?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.