Na svete máme množstvo revolučných produktov, ktoré už svojim využitím či dizajnom zmenili svet. Pekným príkladom je napríklad iPhone či iPad. Teraz však mierne odbehneme od Apple, ako takého a ukážeme vám niečo, čo budete možno brať o pár rokov ako samozrejmosť. Pozrite si koncept Air Umbrella!

„Vzduchový dáždnik“

Aj tak by sa dal preložiť názov tohto technického vynálezu. Čína, odkiaľ pochádza, už nie je tou zaostalou krajinou, ktorá vyrába pre celý svet len nekvalitné produkty. Postupne sa stáva aj technologickou veľmocou, čo potvrdzuje aj tento najnovší produkt. Dáždnik totiž vôbec nevyzerá tak, ako ho dnes poznáme. Lepšie povedané, na jeho vrchnej časti nenájdeme striešku. No a ako to funguje?

air_umbrella3

Vzduch

Toto slovíčko nie je v názve produktu len tak náhodou. Popisuje totiž nový druh dáždnika, ktorý funguje na „jednoduchom“ princípe. Z jeho hornej časti, ktorá je hrubšia, ako tá spodná vychádza silný prúd vzduchu, ktorý vás dokáže chrániť pred „hrozbou“ padajúcich kvapiek. Ide o naozaj veľmi zaujímavú technológiu, ktorá môže už onedlho zmeniť svet. Autori však stále riešia jeden vážny problém! Čo s batériou? Tento problém postihuje v podstate všetkých výrobcov spotrebnej elektroniky. Totiž dáždnik v najdlhšej variante dokáže vydržať „len“ 30 minút, čo môže byť pre niekoho naozaj málo.Celý projekt je na kickstarteri, kde už presiahol stanovenú hranicu 10,000 $. Je teda na autoroch, či začnú produkt vyrábať a zmenia svet, alebo budeme aj naďalej používať staré dobré dáždniky! 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.