Dnes kúpite iPhone 13 s perfektnou zadnou kamerou aj cca 730 €. Zariadenie má kompaktné rozmery, takže ho zmestíte do vrecka a rovnako je neustále prepojené zo svetom prostredníctvom internetu. Svoj záber teda môžete v priebehu minút upraviť a zdieľať na sociálnej sieti.

Ide o technológiu, ktorú považujeme za úplne bežnú. Veď niektorí z nás s ňou prakticky vyrastali. Aj preto si možno mnohí ľudia nevedia predstaviť, aké bolo náročné natočiť video v takom roku 1920.

Samozrejme, že už v tom čase existovali kamery. Veď prvý „film“ (alebo skôr video) natočili bratia Lumièrovci už v roku 1895. O 25 rokov neskôr šlo teda o technológiu, ktorá nebola považovaná za žiaden zázrak. 

Tak či onak, natáčanie záberov bolo stále veľmi netradičné a preto sú krátke filmy z tejto doby také vzácne. Dnes sa môžete pozrieť na minulosť niekoľkých svetových metropol v kvalite, akú ste ešte nikdy predtým nevideli. Pomohli tomu moderné algoritmy. ‚

Video bolo zmodernizované vďaka umelej inteligencii 

Video z roku 1920
Zdroj: YouTube / NASS

Dnes vám ukážeme video, ktoré vás príjemne prekvapí. Samozrejme, v roku 1920 neexistovalo nič ako digitálna kamera a zábery už vôbec neboli farebné. Takisto vtedajšie kamery nezaznamenávali žiaden zvuk a nenatáčali videá pri 60 snímkach za sekundu.

O toto vylepšenie sa postarala umelá inteligencia, ktorá dokázala do čierno-bielych záberov pridať hodnoverné (hoci nie reálne) farby a takisto dobové zvuky motorov, ulice a všetkého, čo s uvedenými zábermi súvisí.

Výsledok je taký realistický, že vás to možno miestami až šokuje. Vďaka moderným technológiám sa môžete pozrieť na svet z minulosti v kvalite, v akej ho v danej dobe nebolo možné zachytiť.

Dajte nám vedieť do komentára nižšie, ako sa vám úprava videa páči. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Prečítajte si tiež  Mladí ľudia milujú iPhone a hanbia sa používať Android. Najnovší výskum prináša zaujímavé zistenia
Môže ťa zaujímať
- Reklama -