No, zdá sa, že bezpečný svet, v ktorého existenciu mnohí ešte stále veria, už neexistuje a Edward Snowden pridáva ďalšie tvrdenie, podľa ktorého má americká a britska vláda prístup až ku 2 miliardám telefónom alebo lepšie povedané SIM kartám. Čo je na tom najhoršie? Netreba im súdny príkaz a ani povolenie od operátora, jednoducho si vás môžu odpočúvať kedykoľvek chcú!  

Odpočúvanie

Ako už všetci dobre vieme, NSA ide tvrdo po tom, aby na zemi zmietanej terorizmom, konečne nastolila pokoj a tak robí také rozhodnutia, ktoré sa celkom výrazne podpisujú pod naše súkromie. To, že si v inštitúcií môžu pokojne čítať naše Facebook správy už dlho vieme, no to, že môžu odpočúvať naše telefóny kedykoľvek a aj bez toho, aby im niekto vydal príkaz, tak to už prekračuje isté hranice.

- Reklama -

Podľa Edwarda Snowdena a teda bývalého zamestnanca tejto veľmi neobľúbenej inštitúcie, hackli spolu s britskou odnožou NSA (GCH) spoločnosť Gemalto, ktorá vyrába SIM karty pre vyše 450 mobilných operátorov po celom svete. Výsledkom ich útoku bolo získanie špeciálneho bezpečnostného, šifrovacieho kľúča, vďaka čomu môžu získať údaje od každej SIM karty, vyrobenej spoločnosťou a vďaka tomu odpočúvať hovory po celom svete. Podľa správy je v hre okolo 2 miliárd SIM kariet, ktoré môžu v NSA odpočúvať a to nás vôbec neteší!

iPhone 6 -svetapple.sk
iPhone 6 -svetapple.sk

Týka sa to aj iPhone!

Pokiaľ máte iPhone a myslíte si, že ste v bezpečí, tak vás zrejme sklameme. Nejde totiž o backdoor, umiestnený vo vašom smartfóne, ale o backdoor, umiestnený priamo na SIM karte, čo NSA umožňuje odpočúvať aj vaše telefonáty. Spoločnosť Gemalto, ktorá vraj prišla o šifrovacie kódy bude musieť urobiť patričné zmeny, aby bola bezpečnosť opäť zaručená. Uvidíme teda, ako sa tento tvrdý boj za demokraciu vyvinie a ako naň zareaguje CEO spoločnosti Apple Tim Cook, ktorý NSA už dávnejšie kritizoval za to, že naráža do súkromia používateľov kvôli bláznivému honu za bezpečnosťou.

Najlepšie je na tom to, že NSA môže odpočúvať pokojne aj vás. Táto inštitúcia sa tvári ako by jej patril svet!

iPhone 6 Plus - svetapple.sk
iPhone 6 Plus – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.