Pokiaľ sledujete našu stránku, určite viete, že z času na čas si nájdeme priestor aj pre konzoly, ktoré síce Apple nemá v ponuke, no predsa sú témou, ktorú čitatelia ocenia. Minimálne tá dnešná taká je, keďže sa včera udiali hneď dve veľké veci. Jedná pochádza z automobilového priemyslu, no a tá druhá z herného. Obe však boli skĺbené a predstavené v jeden moment! Už asi tušíte o čo ide, alebo nie? 

Ford a Microsoft

Pokiaľ patríte medzi zástancov Xboxu a teda Microsoftu, určite viete, že takmer každým rokom predstavuje unikátnu zbraň proti GranTurismo, ktoré naopak vyvíja Sony. Tou zbraňou je ako ináč, Forza Motorsport, ktorej včera predstavený diel ponúka označenie s číslicou 6! Táto hra je opäť skvelá, podobne ako predošlý diel a dočkáme sa tu naozaj veľkého množstva unikátnej zábavy spojenej s výbornou grafikou a hlavne množstvom luxusných vozidiel!  Táto hra vraj pobeží aj na rozlíšení 4K, čo určite poteší „fajnšmekrov“. Je však otázne či to bude pri 60 alebo 30 FPS, nakoľko 60FPS je udávané pri FullHD rozlíšení.

- Reklama -

No a čo má s celou touto hrou spoločné automobilka Ford? V podstate všetko, minimálne čo sa predstavovania týka. Celá hra bola ukázaná svetu na Detroit Motor Show, ktorá patrí medzi najväčšie na svete a okrem nej nám Ford ukázal aj novinku nazvanú Ford GT, ktorá je vlastne duchovným nástupcom modelu GT 40, ktorý ako prvý vyhral Le-Mans za Ameriku. Toto vozidlo však bude produkované až v roku 2017 a pokiaľ máte na účte nejaký ten miliónik navyše, no nechcete čakať, môžte si s ním zajazdiť priamo v hre už na jeseň tohto roka! Tak čo, tešíte sa?

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.