Tak ako Apple predstavilo svoju fotografiu na streamovanie fotografií na všetkých zariadeniach, tak aj Google išlo rovnakou cestou a predstavilo veľmi podobnú služby s tým rozdielom, že prináša o čosi viac výhod ako riešenie od Apple. Jednou z nich je napríklad uploadovanie neobmedzeného počtu fotografií či videí. Ako sa však ukazuje ani technológia Googlu nie je úplne dokonalá!

Google má problém, jeho software je tak trochu rasista!

Okrem spomínaných výhod ponúka Google aj ďalšiu funkciu, ktorá dokáže zobraziť podľa kľúčového slova, ktoré do systému zadáš vyhľadať fotografie, o ktorých je presvedčený, že ich daný text vystihuje. Inými slovami, pokiaľ napíšeš do vyhľadávania „auto“ vyhľadá ti všetky možné fotografie áut, ktoré na svojom Cloude máš. Čo sa však stane ak do vyhľadávania napíšeš kľúčové slovíčko „Gorrilas“?

Pokiaľ si bol niekedy v ZOO, pravdepodobne na teba vyskočí fotografia známej opice avšak, pokiaľ si človekom čiernej pleti a spomínané kľúčové slovo by si zadal pred pár dňami, vyskočila by ti pravdepodobne tvoja fotografia s niekym druhým, kto je taktiež čiernej pleti. V poslednom prípade išlo o istého černocha a jeho priateľku, ktorý celý incident medializoval prostredníctvom svojho Twitter účtu.

Google samozrejme chybu okamžite priznal a rozhodol sa ju napraviť tým, že dané kľúčové slovo jednoducho odstránil. Okrem iného sa samozrejme ospravedlnil, že nechcel naznačiť nič voči používateľom čiernej pleti a celý tento incident ho mrzí. Tu sa aspoň ukazuje, že umelá inteligencia stále nie je natoľko inteligentná na to, aby mohla konkurovať človeku. Na druhe strane je to aj celkom dobre, pretože pokiaľ by mala väčšie IQ ako človek, mohla by ho začať ovládať a to určite nikto nechce.

Prečítajte si tiež  Google zjednoduší komunikáciu prostredníctvom správ medzi iOS a Androidom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.