Už sme si zvykli, že veľké spoločnosti z času na čas menia svoje logá aby zdôraznili zmeny, ktorými prechádzajú a lepšie zapadli do dizajnového trendu. Výnimkou nie je ani Google.

Krátko po tom,, čo spoločnosť Google oznámila, že sa rozdelila a premenovala na Alphabet, zmenila svoje logo od základov a poriadne sa pri tom odviazala.

Zmenu  očakávajú aj ďalšie služby

Používatelia sa aktuálne s novým logom môžu stretnúť práve vo vyhľadávači, nový vzhľad však bude čoskoro zakomponovaný aj do ďalších služieb z ponuky spoločnosti.

Google sa tiež lúči s populárnou ikonou v tvare malého písmena g, ktoré nahradí jeho veľký náprotivok, odetý do štvorice farieb (modrej, červenej, oranžovej a zelenej).

Animácia od Googlu

Pre tých ktorí by si nové logo náhodou nevšimli, spoločnosť Google vytvorila krátku animáciu, ktorá presne zobrazuje zmenu loga. Nájsť ju môžeš vo vyhľadávači alebo nižšie.

 

01goo

OGB-INSIDER-BLOGS-GoogleLogox2-Animated

Šiesta veľká zmena

Presne tak! V histórii spoločnosti ide už o šiestu zmenu jej charakteristického prvku. Pôvodné logo, predstavené v roku 1998 pri spustení vyhľadávača, najskôr nahradila verzia s jednotnou modrou farbou pre písmená G s výkričníkom. Tretia generácia loga prežívala na stránkach v rokoch 1999 až 2010, pričom nasledovné dve úpravy v rokoch 2010 a 2013 zahŕňali len menšie zmeny vo farebnosti. Evolúciu loga a produktov si môžeš pozrieť vo videu nižšie pod obrázkami!

Staré logo - SvetApple.sk
Staré logo – SvetApple.sk
Nové logo - SvetApple.sk
Nové logo – SvetApple.sk

Prečítajte si tiež  Ľudia sa búria. Ulož.to mení spôsob vyhľadávania a ten starý už nikdy nevráti späť. Je to extrémne nepraktické
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Dominik Bullo
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail dominik.bullo@svetapple.sk