Keď napíšeme, že najobľúbenejšou akčnou kamerou sveta je GoPro hero, pravdepodobne to nikoho neprekvapí. Používatelia ju totiž častokrát montujú na svoje qadroptéry, alebo lepšie povedané drony, pomocou ktorých natáčajú neskutočné zábery. Ide o lacnejšie a efektívnejšie riešenie, ako natáčanie z klasických helikoptér, poprípade žeriavov! GoPro sa rozhodlo, že predstaví svojho vlastného drona! A čo je najlepšie? Bude to už budúci rok! 

Cenová vojna

Drony naberajú v dnešnej dobe čoraz väčšiu popularite, čo potvrdzujú aj analytici, ktorí im predpovedajú naozaj priaznivú budúcnosť. Spoločnosť, ktorá vyrába akčné kamery GoPro, si je tohto faktu samozrejme vedomá a nechce si nechať ujsť možný zisk z tohto biznisu. Veď na svete existuje už niekoľko dronov, ktoré boli vyrobené pre potreby akčnej kamery. Qadroptéra od tejto spoločnosti však má byť celkom iná. Neponúkne totiž len akýsi „držiak“ pre kameru, ale kamera bude jej súčasťou. Najlepšie však na tom celom je, že podľa zistených informácií, chce GoPro potlačiť cenu svojho drona so zabudovanou kamerou výrazne smerom nadol, čím by mohla vytvoriť skutočnú cenovú vojnu. Podľa všetkého bude cena za kompletného GoPro drona výrazne nižšia ako za drona, určeného pre upevnenie kamery!

goprohero4silver_zps3b344c5-svetapple.sk
GoPro dron bude obsahovať samostatnú kameru, nie len akúsi úchytku! – svetapple.sk

Nielen Drony budú lacnejšie

Akčné kamery spoločnosti sú síce bezkonkurenčné, no v porovnaní s tými od ostatných výrobcov sú aj výrazne drahšie. GoPro sľubuje, že okrem dronov potlačí dole aj ceny svojich akčných kamier a pokúsi sa ponúknuť čo najviac dostupných, no zároveň kvalitných zariadení. Pokúsia sa tak eliminovať konkurenciu trhu!

Prečítajte si tiež  GoPro HERO 11 Black môžete mať o viac ako 130 € lacnejšie. Cena kamery výrazne klesla
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.