Apple používa už relatívne dlho krycie dotykové sklíčka pre svoje iPhony od spoločnosti Corning, ktoré sa nazývajú Gorilla Glass. Dnes práve chlapci z Corningu predstavili 4. generáciu týchto sklíčok. Práve tie majú odolať omnoho väčšiemu množstvu pádom, ako ich predchodcovia!

Výskum

Samozrejme zlepšenie nepríde zo dňa na deň a tak sa chlapci zo spoločnosti Corning rozhodli, že podrobne preskúmajú stovky zariadení, aby dokázali zistiť, kedy a prečo dochádza k pavučinám. Vo svojich laboratóriách vytvorili čo najreálnejšie podmienky a tak sklíčka neboli vystavované len voči umelým, laboratórnym pádom. Vďaka výsledkom výskumu docielili to, že sklíčka sú až dva razy také pevné, ako ich predchodcovia a odolajú 80% pádom na drsný povrch. To sú relatívne zaujímavé čísla, čo poviete?

Pravdepodobne v iPhone 6S/6S Plus!

Aj napriek tomu, že nemôžme nič potvrdiť a v nových iPhonoch sa má podľa špekulácií objaviť zafírové sklíčko, dnes prichádza úvaha, že ho Apple bude montovať až do iPhonu 7. Totiž výroba Gorilla Glass je omnoho lacnejšia, ako výroba zafíru a tak by bolo toto rozhodnutie veľmi pochopiteľné!

iphone_6_plus_display_apps
iPhone 6S pravdepodobne neponúkne zafír! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.