Pokiaľ ste pravým fanúšikom spoločnosti Apple, doma alebo v kancelárii by vám nemal chýbať geniálny inteligentný reproduktor HomePod mini. Má síce drobné rozmery, no jeho zvukový prejav je viac, ako silný. Po zľave ho teraz kúpite za fantastickú cenu. Bola by to škoda nevyužiť.

V HomePode mini sa nachádza širokopásmový 360° reproduktor, ktorého basovú časť tvorí dvojica pasívnych rezonátorov. Zariadenie má okrem toho unikátny dizajn a špeciálnu konštrukciu, ktorá zabezpečuje, že sa zvuk šíri na všetky smery. HomePod mini používa aj vlastný procesor S5 (pochádza z Apple Watch). Ten je taký výkonný, že až 180x za sekundu zvláda analyzovať prehrávanú hudbu, vďaka čomu má používateľ vždy ten najlepší zážitok.

Nebudeme si klamať, HomePod mini nepatrí v porovnaní so svojou konkurenciou medzi najlacnejšie zariadenia, no rovnako by sme ho nemohli označiť ani za prehnane drahý. Toto zariadenie je skrátka niekde uprostred a so štandardnou cenou medzi 120 – 130 € si ho môže dovoliť v podstate každý. Navyše, po kliknutí na tento odkaz kúpite HomePod mini len za 99 €, vďaka čomu na jeho nákupe ušetríte 20 – 30 €. A to nie je úplne málo…

Zdôrazniť tiež treba to, že HomePod mini sa na Slovensku v podstate ani nemá predávať. Z oficiálnej distribúcie sa sem pravdepodobne z dôvodu nedostatočnej podpory jazyka pri hlasovom asistentovi Siri nedováža. Predajcovia ho však dokázali získať z iných krajín, takže jeho nákup aj používanie sú absolútne bezproblémové.

HomePod mini dokáže viac, ako len prehrávať hudbu 

HomePod mini
Zdroj: Unsplash / Matúš Gocman / Michael Soledad (úprava redakcie)

Ako sme už naznačili vyššie, HomePod mini podporuje hlasového asistenta Siri, ktorý dokáže promptne reagovať na všetky vaše požiadavky. Spustite ho jednoduchým povelom Hey Siri, ktorý okamžite zachytí sústava jeho mikrofónov.

HomePod mini dokáže počúvať naozaj dobre a reaguje aj na tichý hlas. Dokonca mu nerobí problém počuť vašu požiadavku, ani keď sám aktuálne prehráva nejakú pesničku. Je to skrátka super vyladené.

Jedinou nevýhodou pri HomePode mini je fakt, že vám nebude rozumieť po slovensky. Siri sa skrátka stále nenaučila náš rodný jazyk a to je na trhu už 12 rokov. Je to obrovská škoda, no ak viete dobre po anglicky, rýchlo si zvyknete.

HomePod mini má teplomer aj vlhkomer

HomePod mini vlkhkomer a teplomer widget na iphone
Zdroj: SvetApple

To čo vás na Homepode mini možno prekvapí je, že v jeho útrobách sa nachádza aj vlhkomer a teplomer. Obe technológie sa v ňom skrývajú už od roku 2020, kedy bol HomePod mini uvedený na trh, avšak Apple ich sprístupnilo až so softvérovou aktualizáciou iOS 16.3 začiatkom roka 2023.

Prečítajte si tiež  AirPods 2 dosiahli cenové dno: Teraz ich kúpite absolútne najlacnejšie

Pokiaľ teda máte záujem o HomePod mini, zariadenie si môžete kúpiť za najlepšie ceny na Slovensku po kliknutí na tento odkaz. Dajte nám vedieť do komentára, aké máte skúsenosti s týmto reproduktorom vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -