Spoločnosť Microsoft sa akosi prebudila k životu a v poslednej dobe predstavila niekoľko naozaj skvelých technologických vychytávok a to nie len softwarových ale aj hardwarových! Dnes nám predstavila ďalšiu novinku, ktorá síce slúži skôr na pobavenie, no aj tak je veľmi zaujímavá. Spustila webovú aplikáciu, ktorá vám prezradí, na aký vek skutočne vyzeráte!

How-Old.net

Microsoft pokračuje v predstavovaní vecí, ktoré by pravdepodobne nikto nečakal. Hold, už to nie je len firma, ktorá ponúka Windows a balíčky Office. Spoločnosť sa pod vedením nového generálneho riaditeľa Satya Nadellu uberá naozaj skvelým smerom a po roku máme pocit, že tu po sebe chce zanechať nejakú tú technologickú stopu. Windows je síce dosť, ale priznajme si, operačný systém nie je až taká vymoženosť ako napríklad okuliare Holo Lens či hlasová asistentka Cortana, ktorá dokáže predpovedať výsledky rôznych zápasov s takmer neuveriteľne presnou istotou!

Novinka z dielne Microsoftu prichádza na webovej adrese how-old.net. Ide vlastne o webovú aplikáciu, do ktorej vložíte svoju fotku a na základe čŕt vašej tváre sa pokúsi software vyhodnotiť, na koľko rokov vyzeráte. Ide o veľmi zaujímavú vec a ešte zaujímavejšie je, že sa software triafa do vášho skutočného veku pomerne presne. Pokiaľ máte nejakú skupinovú fotku, tak ani to nevadí, keďže software dokáže rozpoznať aj viac tvárí naraz.

Pokiaľ sa nad tým zamyslíme a software dokáže skutočne rozpoznať vašu tvár s takou presnosťou, že určí aj váš teoretický vek, mohol by byť využitý napríklad na odomykanie mobilných zariadení. Na čo by ste zadávali heslo alebo otlačok prsta? Jednoducho by ste sa pozreli do kamery a mobil by vám spravil Selfie, pričom by sa aj sám odomkol. Naozaj zaujímavé riešenie čo poviete? 🙂

How-Old.net - svetapple.sk
How-Old.net – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.