Smajlíci sú v posledných niekoľkých rokoch obvzlášť obľúbení. Rozšírili ich predovšetkým služby ako ICQ, Facebook a mnoho ďalších ako je v poslednej dobe napríklad stále populárnejší Instagram. Práve ten totiž zbieral za posledné štyri roky dáta o používaní smajlíkov vo svojej službe a teraz ich spracoval a zverejnil. Najväčší rozruch so smajlíkmi na internete a v rôznych službách sa začal v čase, keď Apple pridal klávesnicu s emotikonmi do systému iOS pre svoje smartphony.

Kde sa najviac používajú smajlíci?

Apple totiž pridal klávesnicu s emotikony do iOS v októbri roku 2011. Od tej doby sa smajlíci z iPhonu rozšírili a dnes ich môžeme vidieť v podstate všade. Najviac sa podľa všetkého používajú smajlíci vo Fínsku, kde sú obsiahnuté v 60 % všetkých príspevkov na Instagrame.

Ďalej potom nasleduje Francúzsko, Veľká Británia, Rusko, Taliansko a USA, kde sú emotikony obsiahnuté v 40-50 % príspevkov. Instagram však vyhodnotil ešte milióny príspevkov, z ktorých zhodnotil a uviedol 13 najpoužívanejších smajlíkov na svojej sieti. Na výsledok sa môžeš pozrieť na obrázku nižšie.

Zdroj: Cult Of Mac
Prečítajte si tiež  Apple Vision Pro: Toto je najväčšia revolúcia od predstavenia prvého iPhonu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.