Inteligentné hodinky sú hitom týchto dní. Firmy sa predbiehajú kto, kedy a aké hodinky uvedie na trh. Švajčiarska spoločnosť Swatch plánuje ich uvedenie na trh a to s úplne novou generáciou. Mali by konkurovať hodinkám Apple Watch a do predaja by sa mali dostať v priebehu 2-3 mesiacov. Švajčiari chcú využiť hlavný nedostatok nového produktu od Applu a to výdrž batérie. Hodinky od Swatch netreba nabíjať , zatiaľ čo Apple Watch ponúkajú výdrž iba cca 19 hodín čo je zhruba 4 hodiny aktívneho používania.

Tajomstvo dlhej výdrže hodiniek Swatch nie je známe. Avšak ide o prvé inteligentné hodinky, ktoré sa chvália tým, že ich netreba nabíjať. Výrobcovia hodiniek zvyknú využívať  kinetickú energiu na zabezpečenie dlhodobej prevádzky. Avšak inteligentné zariadenia majú obvykle značne väčšiu spotrebu energie.

Je pravdepodobné, že hodinky Swatch nebudú ponúkať také funkcie, ako konkurencia. Podľa slov hovorcu spoločnosti bude zariadenie obsahovať funkcie, ako sú mobilné platby, komunikácia a aplikácie, ktoré fungujú na platforme Windows a Android.

Swatch - svetapple.sk
Swatch – svetapple.sk

Zdroj:www.itspecial.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.