Inteligentné hodinky sú hitom týchto dní. Firmy sa predbiehajú kto, kedy a aké hodinky uvedie na trh. Švajčiarska spoločnosť Swatch plánuje ich uvedenie na trh a to s úplne novou generáciou. Mali by konkurovať hodinkám Apple Watch a do predaja by sa mali dostať v priebehu 2-3 mesiacov. Švajčiari chcú využiť hlavný nedostatok nového produktu od Applu a to výdrž batérie. Hodinky od Swatch netreba nabíjať , zatiaľ čo Apple Watch ponúkajú výdrž iba cca 19 hodín čo je zhruba 4 hodiny aktívneho používania.

Tajomstvo dlhej výdrže hodiniek Swatch nie je známe. Avšak ide o prvé inteligentné hodinky, ktoré sa chvália tým, že ich netreba nabíjať. Výrobcovia hodiniek zvyknú využívať  kinetickú energiu na zabezpečenie dlhodobej prevádzky. Avšak inteligentné zariadenia majú obvykle značne väčšiu spotrebu energie.

- Reklama -

Je pravdepodobné, že hodinky Swatch nebudú ponúkať také funkcie, ako konkurencia. Podľa slov hovorcu spoločnosti bude zariadenie obsahovať funkcie, ako sú mobilné platby, komunikácia a aplikácie, ktoré fungujú na platforme Windows a Android.

Swatch - svetapple.sk
Swatch – svetapple.sk

Zdroj:www.itspecial.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.