Nemecká automobilka začala v poslednej dobe svoju ekologickú cestu. V Mníchove prednedávnom predstavili športový elektromobil s označením i8. Zaujímavosťou na ňom je to, že vám ponúka taký kľúč ako nikde inde.

Kľúč ako smartfón!

Pokiaľ si plánujete kúpiť tohto elektrického tátoša, ponúknu vám taký kľúč, ako nikde inde. Zdá sa totiž, že automobilka che predstaviť revolúciu naozaj v každom smere čo sa jej týmto počinom podarilo dvojnásobne a ponúkne vám inteligentný kľúč! V BMW vám v podstate dajú taký menší smartfón. Nájdete na ňom farebný LCD displej s vysokým rozlíšením. Ten nám dokáže ukázať napríklad také údaje ako aktuálny dojazd, stav dobitia akumulátorov, stav paliva v nádrži či čas, za ktorý sa nám doplna nabijú batérie! Pre kľúč nájdete v aute aj vyhradené miesto, kde sa vám bude počas jazdy automaticky nabíjať.

- Reklama -
bmw-i8-key-design-03-570x407
Kľúč má v aute svoje špecifické miesto! – svetapple.sk

Vďaka nemu môžete spustiť aj kúrenie auta na diaľku, takže pokiaľ do neho v letných dňoch nastúpite bude automaticky prijemne vychladené alebo naopak v zime sa vám auto vyhreje.

Blízka budúcnosť?

Elektromobil od BMW už dnes pôsobí futuristickým dojmom. Dnešné kľúče však môžu pôsobiť nudne. Pokiaľ zaradí automobilka takýto kľúč aj do iných modelov svojej značky, konkurencia nezaspí na vavrínoch a rýchlo odpovie. A tak sa v blízkej budúcnosti môžeme dočkať toho, že takýmto kľúčom budeme odomykať aj naše auto.

BMW-i8-obr.2
Vozidlo prišlo na trh s doslova dych vyrážajúcim dizajnom! – svetapple.sk

zdroj: www.bgr.com

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.