V poslednej dobe, sa začínajú v našom okolí objavovať stále nové inteligentné hodinky, inteligentné smartfóny či inteligentné náramky. Už je tu okolo nás toho inteligentného naozaj veľa a samotný človek má pocit, že už ho nič neprekvapí. No, možno predsa len niečo áno. Dnes vám totiž predstavíme inteligentný kufor!

Bezpečnosť

Autori tohto cestovateľského spoločníka dbali najmä na to, aby vám dokonalo uchoval všetky dôležite predmety alebo veci, ktoré sa v ňom momentálne nachádzajú. Obsahuje totiž GPS modul, ktorý je cez Bluetooth napojený na váš iPhone, iPad či dokonca Apple Watch (samozrejme až po príchode na trh). Vďaka nemu môžte sledovať kde sa váš kufor momentálne nachádza či to, koĺko ste s ním dokopy precestovali. Teraz nás napadá, že si budete môcť dokonca zistiť, ktoré všetky destinácie navštívil, zatiaľ čo vy ste si sedeli v lietadle a popíjali kávičku. GPS má však aj iné využitie. Na základe vašej polohy bude vedieť, ako ďaleko sa od neho nachádzate, a tak v prípade núdze zapne alarm na vašom zariadení. Pokiaľ by vám to však nestačilo, možné je nastaviť aj automatické uzamykanie.

fer

Aj iné

Jasné, niekto vytvorí kufor, ktorý má v sebe zabudované GPS a automatické uzamykanie a už si myslí, že ho môže nazvať inteligentným. Nie je tomu však celkom tak. Tento kufor totiž dokáže aj iné veci. Tak napríklad má v sebe špeciálne čidlo, ktoré vám vrátane svojej vlastnej hmotnosti (kufra), prezradí aj hmotnosť toho, čo v ňom prepravujete, a tak budete okamžite vedieť, či cestuje bez limitu alebo sa na letisku nevyhnete poplatkom. Druhou zaujímavosťou je aj nabíjačka, ktorá má 37 W, a teda spĺňa normy, vďaka ktorým môže kufor cestovať na palube lietadla. Pomocou tejto nabíjačky nabijete váš iPhone až šesťkrát, čo vám pohodlne vystačí na tri dni cestovania!

fer3

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.