Dvaja najväčší rivali v oblasti mobilných telefónov a tabletov na trhu, majú niečo spoločné. Je to ich spolupráca, pri ktorej Samsung dodáva komponenty Apple za veľmi rozumnú cenu a Apple nemôže výhodný obchod odmietnuť. Po novom by sme v iPhone S nemali vidieť iba procesory od Samsungu ale aj operačné pamäte!

Komponenty

Aj keď sa Samsungu v súčasnej dobe príliš nedarí v mobilnom priemysle, hovoríme len o predaji smartfónov a tabletov, nie o predají komponentov, v ktorých je jednoznačne jeden z najlepších. Keď nejde jedno skúsime druhé a keď sa zle predávali smartfóny, Samsung investoval do vývoja procesorov. Výsledok? Najrýchlejší mobilný procesor na svete a to nehovoríme o dobe niekoľkých mesiacov ale o dobe niekoľkých týždňov. Aj keď teda mnohí priaznivci Apple nemajú radi Samsung kvôli talentu skopírovať ich obľúbenú spoločnosť, jedno sa Juhokórejčanom vytknúť nedá a to je postavenie na trhu vo svete mobilných technológií.

- Reklama -

Apple si to samozrejme veľmi dobre uvedomuje a od Samsungu navyše dostáva veľmi dobré cenové ponuky na výrobu procesorov. Ten navyše procesory vyrába v obrovských továrňach a dokáže zaručiť, že dodané budú v dohodnutom termíne presne načas. To však zdá sa nestačí a spoločnosť Apple zaujala aj operačná pamäť!

iPhone 6 a Samsung Galaxy S5 - svetapple.sk
iPhone 6 a Samsung Galaxy S5 – svetapple.sk

Spoločnosť Samsung len pred niekoľkými mesiacmi spustila masovú výrobu mobilnej operačnej pamäte 8GB LPDDR4, čím opäť raz ukázala svoju dominanciu v technológiach na poli mobilného trhu. Túto RAM by sme mali napríklad vidieť v novom LG G4, no prekvapení by sme nemali byť, ani keby sa objavila v iPhone 6S. Samsung ich vyrába ekologickou 20-nm technológiou a je jasné, že aj to je dôvod, prečo by malo Apple po RAMkach od Samsungu siahnuť. Pokiaľ napríklad Samsung poskytoval len polovicu pamätí, čo je pri iPhone 6S viac než možné a dokonca by zrejme stačila aj 1/4, zarobil by na obchode s Apple miliardy dolárov. To je určite dobrý dôvod na to, aby presvedčil vedenie z Cupertina, že práve jeho RAM sú tie najlepšie!

Sasmung- svetapple.sk
Sasmung- svetapple.sk
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.