Je každého slobodná voľba, či sa dá alebo nedá zaočkovať. Tento článok je však určený predovšetkým pre tých, ktorí si chcú nechať pichnúť vakcínu proti ochoreniu COVID-19. Ak patríte medzi mladšie ročníky, na očkovanie si ešte chvíľu počkáte. Ako dlho to ale bude trvať?

Na túto otázku vám odpovie kalkulačka, ktorú otvoríte kliknutím na tento odkaz. Jej autori tvrdia, že všetko je založené na kritériách určovania poradia očkovania osôb proti ochoreniu COVID-19 zverejnených Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky.

- Reklama -

Výsledky sú vypočítané na základe tempa očkovania

Ja sám som sa tu ako mladší ročník prihlásil, pričom som nepatril do žiadnej z uprednostňovaných skupín. Internetová stránka na základe aktuálneho stavu a rýchlosti očkovania vyrátala, že na prvú dávku vakcíny sa dostanem medzi 13.6.2021 až 9.7.2021. Na druhú dávku si potom budem musieť počkať do 4.7.2021 až 30.7.2021.

Vyplnenie údajov je samozrejme anonymné a vaše dáta sa nikde neukladajú. Na webe si môžete pozrieť aj aktuálne informácie, týkajúce sa napríklad tempa a miery zaočkovania, pričom k dispozícii je tiež údaj „absorbcia“, ktorý uvádza, koľko percent dospelej populácie na Slovensku je ochotných sa zaočkovať. V čase písania tohto článku to bolo 58%.

Vyskúšajte si teda jednoduchú kalkulačku a napíšte nám do komentára, kedy príde rada na vás. Ja si žiaľ ešte počkám minimálne 2 mesiace

Môže ťa zaujímať
- Reklama -