Pokiaľ používate sociálne siete, určite sa v rámci nich z času na čas stretnete aj s politickou reklamou. Je to ideálny priestor, kde sa môžu prezentovať zákonodarcovia či celé strany. Facebook a Instagram sú plné rôznych druhov propagácie. Pokiaľ vám však prekáža tá politická, budete si ju môcť vypnúť.

Facebook a Instagram bez politickej reklamy

Najnovšia informácia potešila množstvo používateľov sociálnych sietí po celom svete. Facebook dnes oznámil, že pre seba a tak isto aj pre Instagram pridá možnosť, v ktorej si ľudia budú môcť deaktivovať politickú reklamu. Urobiť to bude možné dvoma odlišnými spôsobmi.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Tým prvým má byť jednoduché označenie konkrétneho príspevku, ktorý vám prekáža. V druhom prípade pôjde o zmenu v nastaveniach sociálnej siete. Funkcia bude dostupná vo všetkých krajinách, no zo začiatku sa s ňou stretnú len používatelia v USA. Už koncom roka 2020 by sa ale mohla dostať aj do Európy a zvyšných kútov sveta.

Je to určite zaujímavý krok, zo strany technologického giganta. Práve politická reklama je tu veľmi častá, nakoľko je dostupná a pomerne efektívna.

Na druhej strane však môže zavádzať, klamať a niektorým ľuďom jednoducho prekážať. Facebook samozrejme reklamu neodstráni, len zmení jej „tématiku“. Budú sa vám teda zobrazovať iné bannery, ktoré sú na vás zacielené, no ponúkajú produkty či služby.

Facebook chcel nástroj na špehovanie iPhonu a iPadu!
Lezie vám politika na nervy? Facebook a Instagram dostanú možnosť, aby ste si vypli reklamy s touto tématikou.
Prečítajte si tiež  MacBook Pro 2018 s i9 má problém
Môže ťa zaujímať
- Reklama -