Ako všetci vieme, hodinky Apple Watch komunikujú často s iPhonom. iPhone odovzdáva hodinkám informácie o notifikáciách, a tiež samotných aplikáciách, ak im to povolíte, ktoré sú na iPhone pre Apple Watch optimalizované. Preto sa váš iPhone rýchlejšie vybíja, iní pre zmenu hlásia problém s nabíjaním hodiniek. 

Ako sa problém prejavuje?

Problém sa má prejavovať tak, že aj keď sa hodinky pripoja k MagSafe adaptéru a upozornia, že prebieha nabíjanie, v skutočnosti sa nenabíjajú a percentá batérie klesajú ďalej. Problém sa zdá byť aj hardvérový aj softvérový, keďže niektorým užívateľom sa ho podarilo vyriešiť reštartovaním hodiniek alebo resetovaním nastavení cez aplikáciu na iPhone.

- Reklama -

Ako riešia problém?

Iní užívatelia však majú skúsenosť s tým, že ide o hardvérový problém a spoločnosť Apple im v rámci AppleCare záruky mení buď hodinky alebo nabíjačky. Predtým však pracovníci obchodu musia skontrolovať, či sa ku senzorom na spodnej strane nedostala voda, či nemajú žiadne externé poškodenie, alebo či sa na nich nenachádzajú aplikácie, ktoré by mali extrémne vysokú spotrebu batérie. V prípade, že sa ukáže, že ani jeden z týchto problémov sa neprejaví, spoločnosť Apple vám reklamuje alebo opraví hodinky.

 

Zdroj: 9to5mac.com


 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.