Nie, to čo ste videli na titulke nebol iPhone 5C ale nový phablet od spoločnosti Meizu, ktorá sa plastovou lacnejšou variantov z Cupertina zdá sa poriadne inšpirovala. Totiž nie len to, že ide lacnejšiu verziu vlajkovej lode spoločnosti. Ponúka takmer rovnaké farby, dizajnové prvky no a hlavne dojem, ako iPhone 5C. 

Meizu M1 Note

V Meizu to zdá sa myslia vážne a vybrali sa veľmi podobnou cestou ako spoločnosť Xiaomi, ktorá je prezývaná aj ako Čínsky Apple. Totiž dokonalo kopírujú množstvo z toho, čo ma Apple v ponuke a vznikajú naozaj zaujímavé zariadenia. jedným z takých je aj Meizu M1 Note, ktorý je lacnejšou variantov vlajkovej lode spoločnosti. Vyrobený je samozrejme z plastu a ponúka takmer rovnaké farby ako iPhone 5C. Nie len farby a plastu sú však spoločné. Objavujú sa tu aj rôzne dizajnové prvky. Pokiaľ ste si však mysleli, že ide len o ďalší Čínsky smartfón, ktorý vyzerá dobre ale zdanie klame, tak vás zrejme prekvapíme. Na prednej strane nájdeme 5,5″ panel s rozlíšením Full HD (rovnako ako iPhone  Plus), ktorý dodáva spoločnosť Sharp a tak o kvalite netreba pochybovať. Pod kapotou sa zase skrýva naozaj výkonný 64-bitový, osemjadrový procesor taktovaný na 1,7 GHz a 2GB RAM. O selfie fotky sa postará slušný 5mpx fotoaparát, no a krajinu budete zachytávať na zadný 13mpx čip, ktorý pochádza od Juhokórejského giganta Samsung. Toto zariadenie poteší aj váhou, ktorá je výrazne nižšia, ako v prípade iPhonu 6 Plus, keďže je vyrobený z plastu. Váži len 145 gramov a to pri batérií s kapacitou 3145 mAh. Cena smartfónu je tak nízka, že mnohým možno vyrazí dych. Aj napriek tomu, že je v ponuke len 16GB a 32GB, z ktorých ani jedna nie je rozšíriteľná o SD karty štartuje na v prepočte 130,94€ za 16GB a 155€ za 32GB variant. Zatiaľ sa síce nevie či sa tento zaujímavý produkt dostane aj ku nám na Slovensko, každopádne vyzerá veľmi zaujímavo. Škoda len, že musel kopírovať Apple!

- Reklama -
Meizu M1 Note - svetapple.sk
Meizu M1 Note – svetapple.sk
Meizu M1 Note - svetapple.sk
Meizu M1 Note – svetapple.sk
Meizu M1 Note - svetapple.sk
Meizu M1 Note – svetapple.sk
Meizu M1 Note - svetapple.sk
Meizu M1 Note – svetapple.sk
Meizu M1 Note - svetapple.sk
Meizu M1 Note – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.