Už dlhšie sa špekuluje o tom, že Apple predstaví väčší 12.7″ iPad Pro. Dokonca sa nedávno objavila aj fotografia, na ktorej bol zachytený tablet ako predloha pre výrobu krytov.

Jedným z hlavných konkurentov má byť už avizovaný Surface Pro 3, ktorý Microsoft prezentuje ako kompromis medzi iPadom a Macbookom Air! Ponúkne 12″ displej s rozlíšením 2160 × 1440 pixelov a pomerom strán 3:2. Váži 800 gramov a hrúbka je len 9,1 milimetra. O výkon sa postarajú procesory Intel Core a to konkrétne i3, i5 a i7. Na ukladanie vašich súborov poslúži flash pamäť. 

surface-pro-3-12-inch-screenSurface-Pro-3-Rear

Cena bude štartovať na 799 dolároch. Pri najvýkonnejšej verzií však cena stúpne až na 1949 dolárov. V tej dostanete Intel Core i7 a 512GB úložisko. Ku tomu si však budete môcť dokúpiť klávesnicu Type Cover za 130 dolárov.

Takže je jasné, že v konečnom dôsledku pôjde o celkom drahý špás.

surface_pro_3_2 microsoft-surface-pro-3-hands-on-7

Prečítajte si tiež  Apple už nie je najhodnotnejšou spoločnosťou na svete. Korunu mu prebral Microsoft
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.