Počuli ste už o Mouse Box? Áno, je to kompaktný počítač malých rozmerov. Je to priam neuveriteľné,  poľský inžinieri ukryli celý počítač do myši, ktorú môžeme držať v ruke. Na to, aby človek mohol začať pracovať stačí už len pridať monitor a klávesnicu.

V Mouse Boxe môžeme nájsť 128 GB flash pamäte, 1,4 GHz dvojjadrový procesor ARM, k dispozícii sú aj dva porty USB 3.0, pripojenie Wi-Fi, výstup microHDMI. Síce priestoru na aplikácie a súbory nie je veľa, chromebooky  ukazujú, že obrovské úložisko nie je nevyhnutnosťou.

- Reklama -

Tvorcovia neustále pracujú a hľadajú vhodnú podložku, ktorá by sa dala využiť aj na nabíjanie Mouse Boxu. V konečnom dôsledku môžeme  teda povedať, že  niesu žiadne prekážky používať zariadenie  aj ako bežnú myš. Môžeme si ho kľudne zobrať aj do práce a prepínať sa medzi pracovným PC a Mouse Boxom stlačením tlačidla.

Zariadenie je bohužiaľ  len v štádiu prototypu. Na to aby sa Mouse Box mohol začať vyrábať tvorcovia stále hľadajú vhodných partnerov. Je pravdepodobné, že na počítači bude bežať nejaký odľahčený operačný systém, napr. Chrome OS či Linux, no vývojári nijaké podrobnosti zatiaľ nezverejnili. Mouse Box vraj bude dostupný lacno a to po celom svete no jeho konkrétna cena je zatiaľ neznáma.


Zdroj: itspecial.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.