V dnešnej dobe inteligentných zariadení síce pribúda množstvo aplikácií, ktoré nám zjednodušujú život, no tie nás zároveň môžu rozptyľovať a odvádzať pozornosť od šoférovania. Medzi podobné aplikácie patrí nepochybne aj chatová služba Messenger či WhatsApp ako aj klasická aplikácia „správy“. Pozrite sa, ako zareagovali ľudia v kine na príchod SMS a čo sa náhle zomlelo!

Vyskúšali si to na vlastnej koži

Cieľom tohto projektu bolo dať používateľom na vlastnej koži pocítiť, aké to je náhle havarovať s autom v prípade, že odvediete pozornosť od vozidla a čítate SMS správu. Do kina bolo nainštalovaných niekoľko skrytých kamier a autori si vypýtali pred sledovaním filmu aj telefónne číslo, každého jedného zúčastneného. Potom sa už len stačilo usadiť a čakať. Na, na prvý pohľad nudnom projekčnom plátne, ste šoférovali auto, keď zrazu celému kinu zazvonil mobil a prišla SMS-správa.

Takmer každý v kine sa pozrel čo sa deje, keď tu zrazu auto zišlo zo svojej trajektórie a nabúralo. Samozrejme to bolo za sprievodu silných zvukov čo určite pridalo na šoku, ktorý používatelia v tom momente zažili. Išlo o skvelý spôsob, ako poukázať na problémy s mobilom pri šoférovaní. Len tak mimochodom, za celým týmto projektom stojí spoločnosť Volkswagen.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Najväčší slovenský operátor avizuje výpadok. Odstaví volania, dáta aj SMS správy
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.