Videá, ktoré vytvoria astronauti počas svojho pobytu na vesmírnej stanici ISS, sú vždy vynikajúce a ľudia sa na ne strašne radi pozerajú. Nájde sa však pomerne málo videí, ktoré vás doslova upokojujú a sú natočené doslova špičkovo! Reč je aj o tom poslednom, ktoré zachytil astronaut Alexander Gers z ESA (European Space Agency).

Timelapse z ISS

Autor tohto videa sa rozhodol, že vytvorí niekoľko naozaj prekrásnych záberov na našu planétu Zem a prinesie nám aspoň niekoľko výnimočných pohľadov, ktoré na stanici zažívajú každý deň. Následujúce video je timelapse, a teda video, ktoré je zrýchlené. Zaznamenávané bolo počas 6-tich mesiacov, ktoré astronut strávil na tejto vesmírnej stanici. Počas pobytu urobil celkom 12 500 snímkov, vďaka čomu vzniklo aj vyše 6 minút dlhé video, plné záberov na našu Zem. Čerešničkou na torte je už hádam len to, že si ho môžte pozrieť aj v 4K. Pokiaľ teda máte televíziu, monitor čo smartfón, podporujúci toto rozlíšenie, určite neváhajte!

- Reklama -

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.