Spoločnosť Apple je celosvetovo známa tým, že dbá aj na tie najmenšie detaily, ktoré si často krát bežný užívateľ nemá šancu všimnúť. Ako príklad by sme mohli uviesť čas 9:41, ktorý sa vždy zobrazí na Apple produktoch ako prednastavený čas…Teraz sa rozlúštil ďalší detail, ktorý ukryva ikona diktafonu v iOS 7 a iOS 8.

Prvý dojem

Samotná ikona sa skladá z tvaru, na prvý pohľad pripomínajúci vlnu. Je jednoduchá, tak ako je pre Apple typické, vyzerá to akoby bola úplne náhodne navrhnutá…. Opak je pravdou a my už vieme že sa za ňou niečo ukrýva. Na prvý pohľad by to skoro nikoho z nás nenapadlo!

Ikona diktafónu iOS7/8 -Svetapple.sk
Ikona diktafónu iOS7/8 -Svetapple.sk

Rozlúštenie

Záhadu rozlúštil Mike Rundle, ktorý je autorom aplikacie Filtres pre iPhone a výsledok zverejnil na svojom profile na sociálnej sieti Twitter. Ako uvádza, keď sa nahrával, povedal slovo Apple a vlnovka sa nápadne podobala na túto ikonu. Samozrejme, že túto informáciu sme si overili. Môžeme potvrdiť, že táto informácia je pravdivá. Prikladáme aj náš screenshot, na ktorom sme si to skúšali a porovnávali. Modrou je vyznačený náš hlas. čiernou je vyznačená ikona aplikácie. Podobá sa to ? Výsledok môžete posúdiť sami.

Diktafón -Svetapple.sk
Diktafón – Svetapple.sk
Porovnanie - Svetapple.sk
Porovnanie – Svetapple.sk

 

 

Zdroj: cultofmac.com

Prečítajte si tiež  iPhone SE 2 (iPhone 9) bude mať v prvej polovici roka 2020 veľký problém.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Dominik Bullo
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail dominik.bullo@svetapple.sk