Spoločnosť Nintendo oznámila správu, ktorú očakával snáď každý hráč. Nintendo prichádza aj na mobilné platformy a my sa tak môžme tešiť na nové, zábavné tituly, ktoré každý z nás v minulosti tak miloval. Spoločnosť vraj spolupracuje s DeNA, ktorá má naozaj bohaté skúsenosti v tvorbe mobilných hier!

Nintendo ide do mobilného priemyslu

Ešte si pamätáme časy, kedy Nintendo predstavilo svoju konzolu Wii. Vtedy to bol pomerne veľký úspech, no časom sa ukázalo, že spoločnosť tak trochu zaspala dobu. Konzoly tejto spoločnosti už jednoducho nie sú „in“ (minimálne u nás v Európe) a spoločnosť na tom taktiež asi nebola dvakrát najlepšie. Práve preto urobila azda tú najlepšiu vec akú len urobiť mohla. Spojila sa s gigantom, ktorý už pôsobí na trhu s mobilnými hrami a aplikáciami nejaký ten piatok a čoskoro by sme sa mali dočkať prvých hier!

- Reklama -
Nintendo chce preniesť svoje známe značky aj na iOS, Android či Windows mobile! - svetapple.sk
Nintendo chce preniesť svoje známe značky aj na iOS, Android či Windows mobile! – svetapple.sk

Toto nové partnerstvo má jeden veľmi jednoduchý cieľ. Spoločnosti chcú preniesť známe mená, tváre a samozrejme značky z Nintenda aj na naše iPhony či iPady. Nečakajte však, že sa zrazu objavia v AppStore porty tých najznámejších hier, aké kedy spoločnosť vydala. Z oficiálneho vyjadrenia plynie, že sa objavia úplne nové tituly, v ktorých sa budú nachádzať už slávne značky spoločnosti ako napríklad Mario či Pokémoni. Takýto krok je na jednej strane veľmi riskantný vzhľadom na to, že nikto nevie, či sa podarí urobiť úspešný titul, no taktiež podľa nášho názoru aj veľmi správny. Prečo?

Veľmi veľa ľudí je sklamaných z toho, že Nintendo neprinesie porty známych hier aj na naše iOS zariadenia. Na jednej strane sa to dá pochopiť vzhľadom na to, že šlo o skvelé tituly, no Nintendo by tým opäť raz mohlo zaspať dobu. Musia ponúknuť jednoducho niečo nové a toto je tá správna cesta!

Nintendo - svetapple.sk
Nintendo – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.