V poslednej dobe je trh so smartfónmi čím ďalej tým viac akosi nudný! Áno výrobcovia síce predstavujú jednu novinku za druhou, no  nie sú to žiadne pokrokové technológie, ktoré by nás nejako ohúrili! Predsa sa však našlo niečo z nových technológií, čo je naozaj využiteľné aj v budúcnosti a navyše nám šetrí batériu! O čo ide? O druhý displej!

Dva displeje

Už je to možno aj 10 rokov od doby, kedy sme poznali klasické „vyklápačky, ktoré mali na svojej zadnej strane umiestnený miniatúrny informačný displej, ktorý nám oznamoval prichádzajúce správy, hovory či iné. Táto vec bola pomerne praktická, keďže nebolo nutné stále otvárať telefón a všetko kontrolovať na „hlavnom“ displeji. Dnes prichádza technológia, ktorá síce nie je jej nástupcom, no predsa s ňou súvisí. Nový YotaPhone 2 ponúka až dva displeje!

- Reklama -

Jeden hlavný druhý záložný

Na prednej strane tohto smartfónu nájdete klasický dotykový LCD panel so všetkým čo k tomu patrí, cez ktorý budete zariadenie ovládať prakticky stále. Každému z nás sa však stáva, že batéria v našom smartfóne jednoducho nevydrží a zariadenie sa vybije. Práve na to by mal slúžiť druhý displej, ktorý využíva technológiu e-link, ktorá je veľmi podobná ako „ultra power saving mode“ vďaka čomu je úspora energiu určite zaručená! Výrobca, ktorý svoj nový smartfón odhalil na CES 2015 dokonca tvrdí, že v prípade, že zariadenie používate len na e-link displeji, vydrží vám až 5 dní!

YotaPhone 2 -svetapple.sk
YotaPhone 2 -svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.