Na ešte v januári na veľtrhu CES 2015 sa objavili produky, ktoré chcú spôsobiť revolúciu v energetickej efektívnosti. Riešenia osvetlenia Stack Lightingsľubuje ideálne riešenie osvetlenia bez plytvania energie.

Tento systém zahŕňa LED svietidlá, ktoré sú samé o sebe veľmi efektívne a z inteligentných algoritmov. Ich výhoda je hlavne tá, že pomáhajú minimalizovať spotrebu energie inteligentným prispôsobovaním osvetlenia na základe denného svetla. Dokonca tento systém dokáže vypnúť osvetlenie, ak sa v miestnosti nikto nenachádza. V porovnaní s bežnými LED svietidlami výrobca sľubuje nižšiu spotrebu o 60 až 80 %.  Systém a 2 žiarovky by mali stáť okolo 150 dolárov.

- Reklama -

Big Ass Fans je spoločnosť, ktorá vyvinula stropné ventilátory, ktoré dokážu  rozprúdiť veľký objem vzduchu pri minimálnej spotrebe. Haiku ventilátory sú vybavené energeticky efektívnymi motormi a senzormi, ktoré zisťujú, či sa niekto nachádza v miestnosti alebo nie. Faktom ostáva, že tento stropný ventilátor dokáže v porovnaní s klimatizáciou ušetriť údajne až 80 – 90 % energie. Mal by stáť v prepočte 800 dolárov.

Novou sušičkou sa môže pochváliť Whirpool. Tá recykluje horúci vzduch. V porovnaní s bežnými sušičkami ušetrí až 73% energie. Spoločnosť Roost predviedla batériu, ktorá je inteligentná a má detektory dymu. Dokáže fungovať až 5-krát dlhšie. Približná cena balenia 4 batérii je 120 USD

Zdroj: itspecial.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.