Na ešte v januári na veľtrhu CES 2015 sa objavili produky, ktoré chcú spôsobiť revolúciu v energetickej efektívnosti. Riešenia osvetlenia Stack Lighting sľubuje ideálne riešenie osvetlenia bez plytvania energie.

Tento systém zahŕňa LED svietidlá, ktoré sú samé o sebe veľmi efektívne a z inteligentných algoritmov. Ich výhoda je hlavne tá, že pomáhajú minimalizovať spotrebu energie inteligentným prispôsobovaním osvetlenia na základe denného svetla. Dokonca tento systém dokáže vypnúť osvetlenie, ak sa v miestnosti nikto nenachádza. V porovnaní s bežnými LED svietidlami výrobca sľubuje nižšiu spotrebu o 60 až 80 %.  Systém a 2 žiarovky by mali stáť okolo 150 dolárov.

Big Ass Fans je spoločnosť, ktorá vyvinula stropné ventilátory, ktoré dokážu  rozprúdiť veľký objem vzduchu pri minimálnej spotrebe. Haiku ventilátory sú vybavené energeticky efektívnymi motormi a senzormi, ktoré zisťujú, či sa niekto nachádza v miestnosti alebo nie. Faktom ostáva, že tento stropný ventilátor dokáže v porovnaní s klimatizáciou ušetriť údajne až 80 – 90 % energie. Mal by stáť v prepočte 800 dolárov.

Stack

Novou sušičkou sa môže pochváliť Whirpool. Tá recykluje horúci vzduch. V porovnaní s bežnými sušičkami ušetrí až 73% energie. Spoločnosť Roost predviedla batériu, ktorá je inteligentná a má detektory dymu. Dokáže fungovať až 5-krát dlhšie. Približná cena balenia 4 batérii je 120 USD

Zdroj: itspecial.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.