Pokiaľ sa zaujímate aj iným svetom, ako Apple, pravdepodobne ste sa dočítali o súdnom spore, ktorý medzi sebou vedie Juhokórejský gigant spolu so spoločnosťou, ktorá sa zaoberá vývojom a predajom grafických kariet Nvidia. Pri posledných informáciach hrozilo Samsungu, že predaje najúspešnejších modelov ako S5 či Note 4 budú pozastavené v USA. Dnes sa však zdá, že sa karta obracia!

Najprv Samsung, teraz Nvidia

V takmer každom patentovom spore, ktorý sa vyskytne medzi dvoma technologickými gigantmi sa snaží jedna spoločnosť vytiahnuť na tú druhú čo najväčšiu špinu. Výnimkou nie je ani tento posledný, v ktorom to zo začiatku vyzeralo pre Samsung veľmi zle, no zdá sa, že Samsungu sa podarilo nájsť ničo, vďaka čomu má problém naopak Nvidia. Samsung sa totiž rozhodol navrhnúť priamo vláde v USA, aby zastavila import všetkých grafických čipov Tegra, no aby toho nebolo málo tak aj GeForce, ktoré sa nachádzajú približne v 50% všetkých herných počítačov. Okrem iného Samsung podal žalobu cez ITC, ktorého vyhodnotenie celej situácie býva často krát omnoho rýchlejšie, ako v prípade patentového súdu. pokiaľ teda Nvidia nevytiahne niečo na svoju obranu, hrozí jej naozaj vážny problém. Stiahnutie grafických kariet z Amerických pultov by mohlo narobiť výrazné straty a najmä pokiaľ by sa tak udialo tesne pred Vianocami. My samozrejme budeme celý spor pozorne sledovať a o najnovších informáciach včas informovať!

Prečítajte si tiež  Samsung skryje kameru pod displej. Bude to koniec výrezom?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.