Pokiaľ spomenieme Nvidia, určite viete, o čom je reč. Azda najpopulárnejší výrobca grafík, ktorý prednedávnom predstavil aj najvýkonnejšiu grafickú kartu na svete, predstavil aj hernú konzolu, ktorá má bez väčších problémov konkurovať Xboxu 360!

Nvidia Shield

Spoločnosť Nvidia predstavila úplne novú hernú konzolu, ktorá má naozaj vysoké ambície. Názov konzoly je Shield a spoločnosť tvrdí, že je oproti takej Apple TV až 35 krát výkonnejšia. Vzhľadom na to, že Apple TV nie je práve herné náčinie, nezdá sa nám toto porovnanie celkom fér. Nvidia však uviedla, že novo predstavený Amazon Fire TV porazí vo výkone 7 krát a taký, v dnešnej dobe, pomerne zastaralý Xbox 360 až 2 krát. Zdá sa, že táto konzola má naozaj vysoký výkon. Porovnanie s Xbox One či Playstation 4 však neočakávajte.

Toto zariadenie je samozrejme vhodné pre používateľov, ktorý si chcú zahrať skvelé hry za skvelé peniaze a tak je cena 180€ určite veľmi príjemná. Pokiaľ si myslíte, že si na takejto konzole nebudete mať čo zahrať, tak ste na veľkom omyle vzhľadom na to, že už zo začiatku má obchod Shield ponúkať vyše 50 hier s tým, že budú len pribúdať. Medzi nimi nájdeme aj také tituly ako napríklad Half-Life 2, Doom 3, Portal či Crysis 3.

V tejto konzole nájdeme predovšetkým desktopové či konzolové hry, no aj napriek tomu bude fungovať na operačnom systéme Android TV. Svojim multimediálnym zameraním teda môže plne konkurovať takému Xboxu one či už hore spomenutému Apple TV. Nvidia Shield má obrovskú výhodu v podpore 4K videí, ktorú súčasné konzoly nepodporujú a jej nástup sa očakáva až v upgradovaných verziách „slim“.

Okrem iného tu však bude aj hlasové ovládanie, s ktorým budete môcť vyhľadávať prakticky všetko, spúšťať hry, či napríklad videá. Všetko má fungovať vďaka pribalenému Bluetooth ovládaču, ktorý má ponúkať aj kvalitný mikrofón.  Zo začiatku sa bude predaj odohrávať výhradne v USA. Časom by sa však mala dostať aj ku nám. O tom, kedy to však bude nás spoločnosť zatiaľ neinformovala.

Každopádne, vyzerá to na pekného konkurenta v oblasti „obývačkových multimédií“.  Aj keď ceny za súčasné konzoly nie sú vzhľadom na ich výkon až také vysoké,  toto príjemné zaradenie ponúka viac, ako by ste možno očakávali! A to prakticky za polovičnú cenu.

Zdroj: engadget.com

Prečítajte si tiež  Nvidia Tegra X1 je v tomto elektromobile!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.