Začiatkom tohto roka daroval Elon Musk 10 000 000 amerických dolárov organizácii FLI, ktorá sa snaží držať akýsi dohľad nad umelou inteligenciou, ktorá je síce užitočná, no žiaľ, pokiaľ sa ľudstvu vymkne spod kontroly, môže to dopadnúť naozaj veľmi zle. Na to, aby sme zabránili Terminátorom v skutočnom živote však najprv musíme ľudstvo pred podobnou hrozbou dostatočne skoro varovať. Práve to urobil najnovšie Elon Musk, Steve Wozniak, Stephen Hawking a mnoho iných!

Varovanie

Nový otvorený list, ktorého autori sú aj napríklad Stephen Hawking, Steve Wozniak či Elon Musk verejne varuje pred hrozbami autonómnych zbraní, ktoré sú schopné zabíjať bez ľudského vedomia. Aj keď takéto zbrane stále vyzerajú ako sci-fi pravda je taká, že súčasná technológia ich bude schopná sériovo vyrábať už o pár rokov. A práve to je dôvod, prečo je potrebné takéto zbrane zastaviť ešte pred tým, než vôbec vzniknú. Na čiernom trhu by sa totiž mohli predávať teroristom, ktorí by ich kúpili za relatívne málo peňazí (hovoríme napríklad o dronoch) a zneužili na nekalé účely, pri ktorých by mohli padať životy.

- Reklama -

Celý otvorený list si môžeš prečítať tu

Samozrejme, podobné zbrane by mohli ľudské životy aj chrániť avšak stále je tu akési riziko, že by boli zneužité a pravdepodobne najbezpečnejším riešením bude, ak podobné zbrane nebudeme vyrábať. Nikdo predsa nechce aby naše ľudstvo ovládali roboty!

Terminator - svetapple.sk
Terminator – svetapple.sk

zdroj: cultformac.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.