Okuliare Meta tromfnú aj Google Glass. Obsahujú kamery s infračervenými svetlami. Maximálne rozširujú realitu a sú ako z filmu Iron Man. Pohybmi rúk je možné okuliare ovládať a okrem okuliarov môžete ovládať aj 3D tlačiareň, počítač či mobil.

V Auguste budú expedované prvé kusy – vývojárska verzia stojí len 667$. Veľmi fandím týmto okuliarom a ak sa im podarí ich cieľ dosiahnuť čo i len polovične, tak to bude úplne super.

- Reklama -

Vývojárska verzia disponuje rozlíšením 980 x 540. Má 35 stupňové zorné pole, rozlíšenie fotoaparátu je 1280 x 720 pixelov.
Okrem toho táto verzia disponuje 360° sledovaním z okuliarov, 3D Dolby zvukom a má aj dva vstavané mikrofóny

Chystá sa aj verzia PRO a hoci jej predbežná cena je stanovená na cca 3000$, investícia do nich sa určite oplatí. Bude disponovať funkciami ako zo sci-fi filmu. Hoci dátum vydania ešte nie je známy, no určite sa máme na čo tešiť .

Pre vývojárov je už pripravené SDK na Unity . Podarilo sa nám získať informáciu, že výrobca pripravuje workshopy po celom svete na robenie s Meta SDK, aby vývojári vyvíjali software a nové aplikácie. O týchto okuliaroch to je všetko, Mňa osobne tieto okuliare nadchli a dúfam , že aj vás. Veríme, že o nich ešte budeme počuť.
metapro_shot_one05

 

Zdroj: itspecial.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.