Spoločnosť Pebble, ktorá vytvára obľúbené hodinky pre iPhone, práve oznámila príchod svojich nových hodiniek, ktoré majú byť opäť o niečo revolučnejšie, ako predošlý model. Podľa správ by sa malo Pebble počas tohto roka zamerať predovšetkým na technológiu a nie na ekosystém aplikácií tak ako zvyšok trhu na čele s Apple Watch!

Predstavenie

Pebble stojí za niekoľkými úspešnými hodinkami, ktoré sú kompatibilné na iPhone. Nový model, by mal byť predstavený už tento utorok (24.2.2015), čo je aj paradoxne dátum, kedy by Steve Jobs oslavoval svoje 60. narodeniny. Spoločnosť tvrdí, že nové hodinky budú omnoho inovatívnejšie, ako predošlý model a svojou funkcionalitou sa zamerajú predovšetkým na technológiu v hodinkách ako na ekosystém aplikácií.

- Reklama -
Pebble - svetapple.sk
Pebble – svetapple.sk

Uniknuté informácie

Aj keď zatiaľ o novom modeli Pebble nevieme, môžme sa opierať o niekoľko oficiálne nepotvrdených informácií, ktoré unikli na verejnosť. Jedna z hlavných správ hovorí v prvom rade o väčšom, farebnom displeji, ktorými by mali hodinky disponovať. Aj keď bude displej farebný, stále bude stavať na podobnom princípe, na akom funguje e-paper, použitý v posledných hodinkách. Vďaka tomuto faktoru by si mali hodinky uchovať opäť dlhodobú výdrž batérie, ktorá bola doteraz odhadovaná na 5-7 dní (Apple malo čo robiť, aby Apple Watch vydržali aspoň 1 deň).

Čo sa týka rozmerov, hodinky by kvôli väčšiemu displeju mali celkovo mierne narásť. Mali by byť pritom omnoho tenšie ako predošlý model, no zachovajú si svoj ikonický tvar. V hodinkách okrem iného nájdeme aj mikrofón, ktorý bude možné používať v aplikáciach.

Pebble - svetapple.skPebble - svetapple.sk
Pebble – svetapple.sk

Čo sa týka senzorov, šepká sa, že Pebble zakomponuje do svojich hodiniek aj snímač krvného tepu, no vzhľadom na obmedzené zdroje je otázne či ho uvidíme už v týchto hodinkách. Azda najväčšia zmena nás však bude čakať pri pohľade na užívateľské rozhranie hodiniek, ktoré má byť vďaka tomu, že ho v spoločnosti postavili úplne od základov, omnoho jednoduchšie a intuitívnejšie ako bolo doteraz. Stačí teda už len 2 dni vydržať a uvidíme ďalšie inteligentné hodinky, ktoré vyzerajú skvele!

Pebble - svetapple.sk
Pebble – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.