Tenisky, ktorým Siri zaväzuje šnúrky

Spoločnosť Nike predstavila tenisky Air Jordan 11 Adapt, ktoré sú zaujímavým zberateľským kúskom. Ich cena bola na začiatku cca 390€, avšak v súčasnosti sa už vyšplhala takmer na dvojnásobok tejto sumy (v čase písania článku).

Špecialitou tenisiek nie je iba unikátny dizajn ale aj technológie, ktoré sa nachádzajú vo vnútri. Výrobca sem pridal systém automatického zaväzovania šnúrok, ktorý obohatil o niekoľko praktických vylepšení.

Samotná technológia HyperAdapt 1.0 bola predstavená ešte v roku 2016 a teraz sa ukazuje, aká môže byť v praxi šikovná. Vývojári ju cez Bluetooth prepojili s iOS a Androidom, vďaka čomu si môžete jednoducho regulovať silu utiahnutia tenisky.

Aby toho nebolo málo, po správnom nastavení sa dá za týmto účelom využiť aj hlasová asistentka Siri, čiže povel nemusíte vyklikávať ale stačí ho len povedať (dokonca aj na Apple Watch!).

Okrem týchto schopností majú Nike Air Jordan 11 Adapt aj jednoduché osvetlenie vo viacerých farbách a tak isto bezdrôtové nabíjanie, ktoré podporuje systém MagSafe. Pozrite si video od Petra Máru a napíšte nám do komentára, či by ste chceli takéto tenisky aj vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.