PlayStation pozná takmer každý z nás. Vlastne by bolo asi aj zvláštne, keby niekto túto celosvetovo známu hraciu konzolu nepoznal. Mnohí z nás na nej vyrastali a jednotlivé 4 generácie, ktoré za vyše 20 rokov priniesli množtvo zábavy, striedame prakticky rovnako ako iPhone. V Sony si chalani očividne uvedomili, že s hracími konzolami to tu nebude fungovať donekonečna a tak predstavili PlayStation VR, ktoré prídu na trh už v októbri tohto roka a ponúknu bezkonkurenčnú cenovku $399.

PlayStation VR prídu v októbri za $399. Budúcnosť hrania?

Sony vie presne ako zaútočiť na tých, ktorí veľkú časť svojho dňa venujú práve videohrám. Mnohých to možno stále baví klasicky pred telkou, ale povedzme si na rovinu, že na svete máme podstatne lepšie médium, cez ktoré môžeme sledovať a hrať hry s ešte väčším pôžitkom. Samozrejme hovoríme o virtuálnej realite, ktorú ponúka aj samotné Sony. Jeho špecifikácie už síce taký zázrak nie sú, ale cenovo je na tom oproti konkurentom omnoho lepšie

- Reklama -

V Sony sa rozhodli ísť na to trošíčku inou cestou ako pri konkurenčných VR headsetoch a neponúkli všetko najšpičkovejšie. Ono by sa to totižto okamžite odzrkadlilo aj na konečnej cene daného produktu. Presne preto na to išli ináč. Predstavili možno trošíčku jednoduchšie a technologicky slabšie okuliare, no za to s fantastickou cenovkou a jednou veľkou výhodou, ktorú nemá ani konkurenčný Oculus Rift a ani HTC Vive.

Oba tieto spomínané produkty totižto začínajú na cene vyše $599 a na to aby sa dali používať musíš mať naozaj kvalitný počítač s vysokým výkonom za nemalé peniaze. Sony to má podstatne jednoduchšie, jeho Headset je podstatne lacnejší a na všetko ti stačí Playstation za +- $300.

PlayStation - svetapple.sk

Len tak pre zaujímavosť, virtuálna realita od Sony používa 5,7″ displej, ktorý funguje na technológii OLED s rozlíšením 1920+RGB+1080 (960+RGB+1080 na každé oko). Znamená to teda, že ani kvalitou obrazu nie sú na tom zle. Ovládať ich potom bude možné klasicky pomocou DualShocku 4 či PlayStation Move ovládaču. Máme sa teda na čo tešiť a už dnes vieme, že hranie hier má pred sebou veľmi svetlú budúcnosť. Dnes už sú totižto hry na neuveriteľne vysokej úrovni.

To znamená, že ich vývojári sa už ani nemusia toľko snažiť spraviť čo najreálnejšiu grafiku, pretože zobrazenie na klasickom monitore či televízii je na neuveriteľne vysokej úrovni, ale mali by sa snažiť skôr čo najlepšie využiť technológiu virtuálnej reality v praxi a hry pre ňu optimalizovať.

PlayStation - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.