V dnešnej dobe sa dá sfalšovať úplne všetko. Na čínskom trhu sa nachádzajú stovky či až tisíce rôznych falzifikátov, ktoré sú prakticky nepoužiteľné, no aj napriek tomu ich výrobcovia predávajú. Ako sa však zdá, kopírovanie nabralo úplne nový level o čom sa presvedčilo aj AMD. Na Amazone sa totiž objavil falošný čip!

Amazon

Ešte predtým, ako vás oboznámime s tým čo sa vlastne stane, dovolíme si vás upozorniť, že azda najzaujímavejšou vecou na tomto prípade je to, že čipy sa nepredávali cez Ebay či inú aukčnú sieň. DAali sa zohnať na Amazone a niekoľko používateľov si čipy kúpilo. Ako však mohol Amazon niečo takéto dopustiť? Je viac než pravdepodobné, že to bolo výsledkom obchodovania s obchodníkmi, ktorý Amazonu ponúkli čipy za prívetivú sumu!

- Reklama -

Čo sa vlastne stalo

Možno si mnohí myslíte, že nejaký pochybný čínsky výrobca sa rozhodne, že vyrobí kópiu čipov AMD, ktoré však nikdy nebudú také výkonné ako originál, ale tak to nie je. Je to tak, že skupinka podvodníkov nakúpila staručké čipy Athlon 64 X2 5200 (Brisbane), ktoré jednoducho prerobila na tie nové AMD A8-7600 (Kaveri). Potom už len stačilo doladiť posledné detaily, ako zmena čísla na čipe a bolo hotovo.

Ako však používatelia prišli na to, že ich čipy sú falošné? No, nebolo to také ťažké, keďže staršie čipy majú úplne iné rozdelenie pinov ako tie nové, a tak jednoducho nepasovali do základnej dosky určenej špeciálne pre AMD A8 7600. Každopádne prípad je to veľmi zaujímavý a opäť nám len dokazuje to, že keď je niečo lacné, musí v tom byť nejaký háčik!

Na pravo je originál a na ľavo falzifikát! - svetapple.sk
Napravo je originál a naľavo falzifikát! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.