Spoločnosť Facebook vystavala svoje sídlo, ktoré nazýva veľmi zaujímavo „MPK20.“ Pomenovaná je podľa adresy, na ktorej sa budova nachádza (Menlo Park, budova 20). Podĺa zakladateľa spoločnosti Facebook Marka Zuckerberga ide o účelný a zároveň cenovo nenáročný projekt. Pozrite sa, čo sa nachádza na jeho streche!

Nová budova

Nová budova spoločnosti Facebook je naozaj veľmi zaujímavá. Mark Zuckerberg tvrdí, že sa jemu a jeho spoločnosti podarilo postaviť účelonú, no zároveň cenovo nenáročnú budovu, ktorá poskytne prácu množstvu zamestnancov. Rozloha novej budovy je až 40 000 metrov štvorcových.  Budova ponúka najväčší otvorený priestor na svete (bez priečok), čo znamená, že v nej medzi sebou môžu komunikovať tisíce ľudí omnoho jednoduchšie. Budova má vraj omnoho menej priestorov pre súkromnú prácu, všetkým je však sprístupnené niečo, čo nenájdete hocikde. Všetkým je sprístupnený obrovský park, ktorý sa nenachádza na pevnine.

Tento neuveriteľne veľký park má rozlohu až 36 000 metrov štvorcových a nachádza sa na streche nového sídla spoločnosti. V parku sa nachádza okolo 400 stromov a kilometer chodníku, po ktorom sa môžete prechádzať. Facebook tento park sprístupnil pre svojich zamestnancov najmä preto, aby si doň mohli prísť kedykoľvek po náročnej práci oddýchnuť. Práve pár minútový relax na streche komplexu by mohol dať zamestnancovi množstvo energie na ďalšiu prácu. Ide o skvelý a efektívny spôsob ako spríjemniť zamestnancom život a zároveň dosiahnuť lepšie výsledky! Chceli by ste na takomto mieste pracovať?

Zdroj: theverge.com

Prečítajte si tiež  Nie len Messenger. Už aj Instagram či Facebook hlási výpadok na Slovensku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.