Next-gen herné konzoly sa nezadržateľne blížia a Epic Games pre ne predstavujú svoj nový Unreal Engine 5. Jedná sa o vylepšenú verziu predošlého Unreal Engine 4 a to, že sa posunul ďaleko vpred vám ukáže dnešné prezentačné video a fotografie. Spoločne vznikli na pripravovanej hernej konzole PlayStation 5.

PS5 a Unreal Engine 5

Epic Games sa nám dnes rozhodli predstaviť revolúciu v oblasti herného priemyslu. Ich nový Unreal Engine 5 prináša neuveriteľne kvalitnú a realistickú grafiku. Tak isto aj samotný vývoj hier bude prebiehať omnoho jednoduchšie, ako kedykoľvek pred tým.

Postará sa o to prvok Nanite, vďaka ktorému bude možné priamo do enginu exportovať akékoľvek objekty (ZBrush, Quixel Megascans, CAD) bez toho, aby ich vývojári museli špeciálne optimalizovať. Výrazne sa tým zjednoduší a zrýchli vývoj. Epic Games samozrejme sľubujú, že všetky takéto objekty budú maximálne detailné, či už sa na ne budete pozerať zdiaľky alebo zblízka.

Pozrite sa na zábery z PS5 s Unreal Engine 5. Grafika je úžasná!

Druhou novinkou je potom Lumen. Ako už samotný názov naznačuje, jedná sa o prepracovaný systém nasvietenia, ktorý pracuje v reálnom čase a spolu s obrovským množstvom odleskov vytvára realistický zážitok. Opäť je to dobrá správa pre samotných vývojárov. Tí nemusia riešiť  ray-tracing alebo vlastné systémy nasvietenia. O všetko sa postará Unreal Engine 5.

Pozrite sa na zábery z PS5 s Unreal Engine 5. Grafika je úžasná!
Pozrite sa na zábery z PS5 s Unreal Engine 5. Grafika je úžasná!

Zábery, ktoré si budete môcť pozrieť nižšie boli vytvorené pomocou demo verzie PS5. Herná konzola príde na trh už onedlho (presný dátum ale nepoznáme), no na Unreal Engine 5 si ešte budeme musieť počkať. Epic Games sľubujú, že bude dostupný začiatkom roka 2021. Tešíte sa?

zdroj: Refresher

Prečítajte si tiež  Nové PlayStation 5 má zásadný problém. Nesprávne umiestnenie môže zničiť celú konzolu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.