Dnes ráno v istom obchodnom centre, si ku mne na lavičku prisadla jedná mladá slečna, ktorá zrovna držala v ruke Samsung Galaxy S5. Na to, o aký smartfón sa však jedná som prišiel až po niekoľkých minútach bádania, keďže sa mi nechcelo veriť, že by vlajková loď danej spoločnosti mala vyzerať po (pravdepodobne) pár mesiacoch používania takto. Práve preto ma napadlo, prečo vlastne ľudia obľubujú iPhony po stránke dizajnu.

Kvalita spracovania

Vopred by som chcel fanúšikov Samsungu upozorniť na to, že cieľom tohto článku nieje zosmiešniť, ani ináč skritizovať túto spoločnosť. Cieľom je len upozorniť na daný problém, ktorý sa však už našťastie rieši. Totiž rohy, vyrobené z plastu boli ošúchané do biela a pripomínali skôr nejakú lacnú plastovú hračku ako high-end smartfón. Samozrejme, že si za to môže majiteľka z časti sama, no jej telefón vyzeral naozaj hrozne a pri prvom pohľade mi evokoval skôr zariadenie o dve triedy nižšie. Jasné, že by som z toho nerobil takú vedu, keby som si po ceste z mesta nevšimol pána, ktorý si zrovna fotil istú historickú budovu. Jeho modrá S5-ka vyzerala úplne rovnako. Samozrejme, že aj na iPhone sa môže objaviť nejaký ten nepríjemný škrabanec, no nie pri bežnom používaní a v takomto rozsahu. Samsung sa však už našťastie spamätal zo svojich chýb a predstavil niekoľko zariadení, ktoré disponujú kovovým rámikom. Týmto počinom sa teda Samsungu podarilo docieliť niečo, vďaka čomu by mohol po stránke dizajnu konečne dobehnúť svoju konkurenciu!

- Reklama -
galaxys5
Plastové boky na Samsungu nie sú nič moc! – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.