Po včerajšej správe o tom, že známa skupina HAKA zameraná na hľadanie ukradnutých automobilov, ktorá má na Facebooku skoro 300 000 členov končí, sa mnoho ľudí v príspevkoch na sociálnych sieťach rozhodlo hlavného administrátora Štefana Farkaša podporiť, aj keď sám dlhodobo odmietal finančnú pomoc.

Ten sa na základe množstva pozitívnych správ rozhodol, že sa ľuďom nepostaví chrbtom a prijal návrh spolufinancovania formou zbierky cez členov skupiny. Farkaš v správe uvádza, že je jeho povinnosťou bojovať ďalej, keďže o to prejavilo záujem obrovské množstvo členov skupiny.

Zároveň zverejnil účet, ktorý nájdete priamo v skupine a na ktorý môže ktokoľvek poslať akúkoľvek sumu na podporu HAKA. Administrátor sľubuje, že výšku sumy bude pravidelne zverejňovať na profile tak, ako to urobil hneď ráno, aby o nej mal každý člen prehľad. Netrvalo dlho a v priebehu niekoľkých hodín sa na účte začali objavovať príspevky.

HAKA
Zdroj: Facebook / HAKA – Hľadá sa auto krádeže automobilov (snímka obrazovky)

Netreba však zabúdať, že chod samotného projektu je časovo aj finančne náročný. Pokiaľ teda chcete pomôcť zachrániť skupinu HAKA, v skupine nájdete IBAN, na ktorý môžete poslať svoju finančnú podporu v akejkoľvek výške. Držíme palce!

Pôvodný článok z 1. marca 2024

Projekt HAKA – Hľadá sa auto krádeže automobilov, ktorý bol dlhé roky v popredí boja proti kriminalite týkajúcej sa ukradnutých vozidiel na Slovensku oznamuje svoj koniec. Po viac ako sedemročnej činnosti, počas ktorej projekt fungoval bezplatne a bez akéhokoľvek zisku, prišiel čas na zatvorenie jeho virtuálnych dverí samotným zakladateľom Štefanom Farkašom. Oznámil to prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti Facebook.

Farkaš vysvetľuje, že celá iniciatíva bola vedená motiváciou pomáhať ľuďom, bez akýchkoľvek štátnych dotácií alebo iných finančných príspevkov. Napriek pripomienkam, že by sa na projekte dalo zarábať, HAKA stála vždy na princípe bezplatnej pomoci občanom. Práca na projekte bola nielen právne, ale aj psychicky náročná. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa mu jeho zakladateľ už nemôže ďalej venovať.

Samotná skupina je údajne príliš nebezpečná pre bežného občana, ktorý by chcel pomáhať ľuďom a riskovať pri tom svoj život, alebo majetok. Tomuto ohrozeniu sa chce Farkaš vyhnúť.

V správe uvádza, že skupina bude pokračovať do konca roka 2024, kedy bude mať za sebou 8 rokov činnosti a viac, ako 300 000 členov. Potom s ňou chce skončiť dôstojne bez predaja, alebo darovania. Autor nemôže riskovať, že bude HAKA zneužitá.

Zároveň tiež dodáva, že koniec sa nebude týkať mobilnej aplikácie HAKA, prostredníctvom ktorej je možné kontrolovať a nahlasovať polícii vozidlá v pátraní. V činnosti tak zostane aj naďalej.

Prečítajte si tiež  Temu má v EÚ obrovský problém: Je to koniec lacných nákupov?

HAKA môže predsa pokračovať ďalej 

Po pôvodnom vyhlásení vydal Štefan Farkaš ešte jednu správu. V nej zdôrazňuje, že ukončenie HAKA hlási dopredu „aby sa o skupinu a aplikáciu mohla prihlásiť POLICIA alebo MVSR pokiaľ ma o to záujem„. Týmto inštitúciám odovzdá 300 tisícovú skupinu zadarmo, aby všetko mohlo pokračovať ďalej. Uvidíme teda, ako to celé dopadne.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -