Netflix v roku 2015 vydal prvú sériu NARCOS, ktorá sa stala okamžite mimoriadne populárnou. Každý, kto si službu predpláca si môže tento seriál kedykoľvek pozrieť. Ak ale radšej sledujete televíziu, RTVS už tento mesiac začne na Dvojke vysielať NARCOS so slovenským dabingom.

RTVS odvysiela NARCOS. Pozrite sa kedy bude premiéra.

NARCOS je seriál, ktorý mapuje život narkobaróna, Pabla Escobara. Ten pôsobil v Kolumbii približne od konca 70-tých rokov až do roku 1992, kedy bol zabitý počas snahy utiecť policajným zložkám. Ako už bolo avizované, jeho biznisom boli drogy, konkrétne kokaín. Ten v tej dobe expandoval do celého sveta. V čase najväčšej slávy sa postaral až o 80% celosvetovej produkcie tejto návykovej látky.

- Reklama -

Do USA sa mu podarilo prepašovať približne 15 ton kokaínu každý jeden deň. Využíval pri tom najrôznejšie pašerácke cesty. V dobe úspechu zarobil asi 420 miliónov dolárov týždenne. Hovorilo sa, že mal toľko peňazí, že ich ani nedokázal zrátať.

RTVS odvysiela NARCOS. Pozrite sa kedy bude premiéra.
RTVS odvysiela NARCOS – svetapple.sk

Ukrýval ich napríklad v zemi na poliach a podobne. Napriek tomu, akej činnosti sa Escobar venoval vo svojej rodnej krajine bol považovaný za Robina Hooda. Veľmi často rozdával svoje peniaze chudobným, staval im domy, ZOO či vyše 70 futbalových ihrísk.

Zavreli ho do väzenia, ktoré si sám postavil

V meste Medelin si tak vybudoval dokonalé spoločenské postavenie a ľudia ho zbožňovali a chránili. Všetko aj potom ako zabíjal či dokonca stál za pádom lietadla Avianca Flight 203, ktorom sa ukrývala bomba. Jednou z najznámejších vecí, ktoré Pablo urobil bola dohoda s vládou o tom, že ho môžu zatknúť ale s podmienkou, že si odsedí trest vo svojej vlastnej väznici.

RTVS odvysiela NARCOS. Pozrite sa kedy bude premiéra.
Príbeh mapuje život Pabla Escobara – svetapple.sk

V roku 1991 bol teda dobrovoľne umiestnený do vezenia menom La Catedral, ktoré pripomínalo skôr luxusný komplex, ktorý obsahoval všetko čo narkobarón potreboval k bohémskemu životu.

Z toho mieste dokázal stále riadiť svoj biznis. Postupne sa mu ale začal dokonalý život rozpadať. Escobar tu dlho nezotrval a dal sa po krátkej dobe na útek. V roku 1992 ho po dlhom pátraní objavili zložky DEA a zastrelili ho na streche jednej z budov počas prenasledovania.

Celý tento príbeh dokonalo zobrazuje práve NARCOS, ktorého pilotných 10. dielov si budete môcť pozrieť na dvojke už od 11. januára 2020. Seriál popisuje Escobarov život a to čo ste si prečítali bol len zlomok z toho, čo na vlastné oči môžete vidieť. Neváhajte preto a pozrite si seriál z dielne Netflixu. Odporúčame ho všetkými desiatimi.

RTVS odvysiela NARCOS. Pozrite sa kedy bude premiéra.
RTVS odvysiela NARCOS. Pozrite sa kedy bude premiéra.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.