Samsung si pravdepodobne uvedomil, že ich Galaxy S5 nemôže konkurovať svojou kvalitou spracovania telefónom ako je napríklad iPhone či dokonca HTC One M8, pretože je jeho zadná strana vyrobená kompletne z plastu. Preto prednedávnom predstavila svojho najexkluzívnejšieho zástupcu Samsung Galaxy Alpha!

Galaxy Alpha

Nový Samsung chce na svojich používateľov zapôsobiť najmä krajším dizajnom. Tak napríklad schudol o 1,4 mm, čím sa zaradil v podstate medzi najtenšie produkty z modelovej radi Galaxy. Ďalšou novinkou je elegantný hliníkový rámik, ktorý svojimi zaoblenými hranami až nápadne pripomína ten z Jablkového telefónu. Vzadu však opäť nájdeme zmäkčený plast, ktorý nemusí byť mnohým používateľom exkluzívnej triedy telefónov práve po chuti. Všetky dizajnové zmeny, spolu s dobrou hmotnosťou, prispievajú k lepšiemu pocitu a radosti z používania.

galaxy-alpha-6
Nový Samsung Galaxy Aplha s elegantne poňatým bočným rámčekom – svetapple.sk

Hardware

Telefón je celkovo o niečo menší ako jeho braček Galaxy S5. Ponúkne totiž „len“ 4,7″ displej, ktorý by mal byť rovnaký, ako v prípade pripravovanej novinky iPhonu 6. Jeho rozlíšenie by malo byť dostatočné (1280×720). Čo sa týka procesora, v Samsungu sa rozhodli pre osemjadrovú alternatívu, ktorá môže fungovať ako 4 jadrový 1,8 GHz + 4 jadrový 1,3 GHz alebo ako 4 jadrový 2,5 GHz. Predný 12 MP fotoaparát bude schopný natáčať 4K video pri 30 fps. Z prednej strany sa na nás bude usmievať 2,1 MP kamera, ktorá ponúkne Full HD video. Samozrejmosťou je napríklad aj snímač odtlačkov prstov, či snímač tepu srdca. Pamäť RAM ponúkne  2GB a úložisko bude mať 32 GB. Zaujímavosťou je, že telefón neponúkne priestor pre SD karty. Pre niekoho možno sklamaním môže byť aj relatívne malý obsah batérie, zrejme v dôsledku menšej hrúbky zariadenia. Tá totiž ponúkne len 1860 mAh, čo je v porovnaní s 4″ iPhonom 5S len o cca 300 mAh viac!

galaxy-alpha-1
Dizajn poteší, no nízka kapacita batérie možno trošku sklame – svetapple.sk

Konkurencia pre iPhone?

S predstavením tohto smarfónu pribudlo aj množstvo otázok, či je vôbec konkurencieschopný Coupertínskemu iPhonu. Náš názor znie, že je ale len za určitých okolností. Predsa len ide o prvý „kvalitný“ alebo lepšie povedané, luxusne poňatý smartfón tejto spoločnosti. Myslíme si však, že potrebuje trošku viacej času.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.