Nový iPhone 6 Plus Apple prekvapivo nakoniec predstavilo. S jeho uhlopriečkou 5,5″ sa už zaraďuje do rodiny phabletov. Tohoto aspektu sa samozrejme, ako ináč, chytila aj juhokórejská spoločnosť Samsung, ktorá opäť zaútočila na iPhone.

Reklama

Všetci dobre vieme, že Samsung tu už nejaký ten piatok vyrába svoje smartfóny modelovej rady „Note“. Nejde ani tak o smartfóny ale skôr o akési prepojenie tabletu a smartfónu. Ich uhlopriečka prevyšuje ďaleko 5″ a v Južnej Kórei ich vyrábajú už v štvrtej generácii. Po predstavení nového iPhonu 6 Plus samozrejme reakcia nenechala na seba dlho čakať a Samsung v novej reklame začal Apple vyčítať to, že len skopírovali ich nápad a že nový Note 4. generácie je jednoducho lepší a zábavnejší. Rád by som ešte pripomenul, že Samsung bol natoľko drzý, že na konci videa pridal nadpis „The Next Big Thing Is Here“. Tento slogan už roky používajú práve v Coupertine.

Prečo práve Apple?

Túto otázku si kladieme z toho dôvodu, že na trhu nájdeme aj množstvo iných phabletov ako len iPhone 6 Plus, ktoré „skopírovali“ nápad Samsungu. Prečo potom Samsung útočí, ako malé dieťa práve na nový iPhone? Je to jednoduché. Veď Apple predstavuje najväčšiu hrozbu a je jasné, že nová „šestka“ Plus bude omnoho úspešnejšia ako Note 4. Niet sa teda čo diviť, že sú hlavní činovníci v Samsungu takí nervózni a jednoducho sa nového iPhonu boja!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.