Zdá sa, že už sa pomaly stáva pravidlom to, aby sa po predstavení nejakej vlajkovej lode objavila obrovská mediálna bublina, spájajúca sa s nejakou chybou, ktorou dané zariadenie disponuje. Pri iPhone 6/6 Plus to bola kauza ohýbania, pri Samsungu Galaxy S6 naopak kauza zle reagujúceho displeja.

Problém s displejom

Spoločnosť Samsung predstavila svoje nové vlajkové lode len prednedávnom a ich predaj sa ešte ani zďaleka nezačal, no na svete je už prvá mediálna kauza, ktorá sa týka tohto zariadenia. Podľa slov tých, ktorí už mali možnosť novú vlajkovú loď od Samsungu vyskúšať, má problémy s reakciou na dotyk, pri niektorých častiach displeja.

- Reklama -

Ide konkrétne o okrajové časti, a rozsah je naozaj minimálny, všetko môžte vidieť na obrázku či vidieu, ktoré vám ukáže, na ktorých miestach k danému problému dochádza. Pokiaľ sa na to pozrieme z jedného pohľadu, uvidíme pomerne veľký problém, keďže displej je vlastne to, cez čo celý smartfón ovládame. Práve preto by malo byť ovládanie špičkové a zároveň na vysokej úrovni. To pri niektorých modeloch Samsungu Galaxy S6 žiaľ nie je možné, no netreba to brať ako vážnu chybu.

Chyba displeja - svetapple.sk
Chyba displeja na novom Samsungu Galaxy S6 – svetapple.sk

Nereaguje totiž len asi milimeter displeja a pokiaľ budete chcieť pomocou vášho prsta urobiť nejaké gesto, určite vám v tom nebude prekážať chybný dotyk, keďže sa zväčša budete pohybovať len po ploche, ktorá nemá problémy. Uvidíme teda, ako to bude vyzerať vo finále a či sa Samsungu tento problém podarí opraviť aj v modeloch, ktoré uvidíme na pultoch. Každopádne je jasné minimálne to, že toto nebude ani zďaleka jediný problém, ktorým bude toto zariadenie disponovať. Nie, že by sme spoločnosti Samsung nepriali, veď koniec koncov, predstavila konečne dva naozaj schopné telefóny, no musí sa pripraviť na to, že náročným používateľom bude vadiť naozaj každý jeden chybný detail!

zdroj: Asia Today

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.