Spoločnosť Samsung chce držať krok s každou technologickou spoločnosťou a najmä so svojim hlavným konkurentom na poli so smartfónmi a tabletmi, Applom. Ten len v septembri predstavil svoj 12,9″ iPad Pro a Samsung potreboval ukázať niečo viac. Dnes preto svetu odhalil Samsung Galaxy View, ktorý má až 18,4″, jeho parametre ale určite nevyrazia dych. Pozri sa naň!

Samsung Galaxy View

Samsung tentokrát nestavil na výkon a kvalitu, ale práve na veľkosť, nakoľko jeho nový tablet by pokojne mohol nahradiť LCD monitor na tvojom počítači. Nie je totiž veľký ako iPad Rro ale skoro ako 21,5″ iMac a to už je čo povedať. Displej má až 18,4″ a ide pravdepodobne o jednej z najväčších predstavených tabletov na svete. Jeho prvý problém sa ale skrýva práve v displeji. Kým iPad Pro ponúka rozlíšenie 2732 × 2048 na 12,9″ displej, Galaxy View ponúka na omnoho väčší 18,4″ displej len FullHD a teda 1920×1080. To naozaj nie je nič moc pre zariadenie, ktoré používa človek svojimi prstami.

Samsung ale tvrdí, že hlavnou úlohou tohto tabletu nie je práca, ale sledovanie obľúbených filmov či seriálov. Z praxi ale vieme, že na takéto sledovanie netreba zbytočný 18,4″ tablet ale pokojne postačí aj napríklad iPad mini, ktorý má 7,9″ či iPad Air 2, ktorý má 9,7″. Výkon určite nikomu dych nevyrazí, pod kapotou sa síce skrýva 8 jadrový procesor taktovaný na 1,6GHz ale tablet ponúka len 2GB RAM.

Svoje Selfie si bude používateľ fotiť na pomerne slabý 2,1Mpx fotoaparát, zo začiatku bude pracovať na Andoride 5.1 Lollipop. Neskôr by ale mala prísť aj aktualizácia na Android 6.0 Marshmallow. Veľmi príjemná nebude ani váha tabletu nakoľko váži viac ako 2,5kg, čo už je pri prenosnom zariadení skutočne cítiť (Len tak pre zaujímavosť,  MacBook Pro 15″ s retina displejom je o pol kila ľahší, ide ale o notebook a nie tablet.

galaxy-view-home-screen

Samsung tento tablet prispôsobí svojmu účelu a vybaví ho špeciálnym rozhraním, ktoré bude pozostávať z akoby dlaždíc. Práve tu si používateľ nájde to, čo práve hľadá. Vďaka 5700mAh batérií bude možné sledovať filmy či seriály až 8 hodín a vďaka 4 reproduktorom si používatelia užijú aj akustický zážitok. Cenu zatiaľ nepoznáme, no nepredpokladáme, že bude extra vysoká. Iste, tablet je veľký, no poskytuje napríklad len 32GB a 64GB variantu. Navyše jeho displej ani výkon nie je až taký úžasný!

Galaxy-View_20151029-min

zdroj: Androidcentral.com

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here