Jeden z najväčších technologických výrobcov na svete – Samsung, prišiel počas tohtoročnej CES s novou vertikálnou TV, ktorú označuje ako „Sero“. Novinku je vďaka motoru možné otáčať aj na šírku. Ponúka vysoké 4K rozlíšenie či napríklad podporu AirPlay 2 (takže ju bez problémov prepojíte s iPhonom). Teraz ide do predaja.

Samsung predáva vertikálnu TV

Pokiaľ máte radi netradičné veci, tento produkt je pre vás ako stvorený. Takisto sa hodí aj používateľom, ktorí zo zásady nenatáčajú videa na šírku ale na výšku (čo znižuje komfort prehrávania na väčšine obrazovkách). Sero má v sebe integrovaný špeciálny motor, vďaka ktorému z neho urobíte buď vertikálnu alebo horizontálnu TV. Niečo podobné momentálne na trhu nenájdete (aj keď tento druh zobrazovacích jednotiek poznáme z monitorov).

banner
reklama

Juhokórejský gigant však nemal úplne zlý nápad. Väčšina ľudí používa svoje mobilné zariadenia vertikálne, takže ak sa s nimi pripoja ku novej TV, nemusia ich otáčať.

Sero vlastne slúži ako taký zväčšený a ultra-kvalitný displej pre váš smartfón. Uhlopriečka je 43″ palcov a rozlíšenie 4K. Akékoľvek video s touto kvalitou teda bude vyzerať absolútne úžasne. Samozrejmosťou je aj podpora HDR. Na Samsung Sero budete môcť zdieľať obrazovky prostredníctvom AirPlay 2 pohodlne aj z vášho iPhonu alebo Macu.

Samsung predáva vertikálnu TV. Je vhodná pre smartfóny a podporuje AirPlay 2.
Samsung predáva vertikálnu TV. Je vhodná pre smartfóny a podporuje AirPlay 2.

Okrem iného sa v TV nachádza viacej HDMI portov, Bluetooth, Wi-Fi, zvuk Dolby a mnoho iného. Momentálne je dostupná len v rámci amerického trhu, no predpokladáme, že sa časom dostane aj ku nám. Cena však nie je nízka. Za tento originálny produkt zaplatíte cca. 2000$. Do komentára nám napíšte, či by ste si niečo podobné zakúpili alebo nie…

Samsung Sero
https://youtu.be/YCHgVxPIIDI
Prečítajte si tiež  iPhone 15 sa teraz extrémne oplatí. Dôvodom nie je iba nízka cena
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.