Samsung približne pred pol rokom predstavilo svoju vlajkovú loď Galaxy S5 s 5,1″ palcovým displejom. Prednedávnom však do svojej ponuky zaradil jej mierne vylepšenú verziu, ktorú nazýva Galaxy S5 Plus. Poďme sa teda pozrieť na to, o čo je “novinka” lepšia oproti klasickému Galaxy S5.

Nový procesor

Aj napriek tomu, že vylepšený Samsung Galaxy S5 nesie za svojim klasickým názvom aj povestné “Plus”, neponúka až toľko zmien. Dokonca neponúka nič podstatné. V novom zariadení nájdeme len dve zmeny. Tou prvou je nový procesor, Snapdragon 805, ktorý nahrádza 801-tku. Pracuje rovnako, ako ten predošlý na frekvencií 2,5 Ghz. Taktiež disponuje štyrmi jadrami, no tu je zmena. Starší procesor používal architektúru jadier Krait 400. Ten nový poskytuje Krait 450!

galaxys5

Rýchlejšie LTE

Podpora rýchlejšieho internetového pripojenia pri iPhone 6/6 Plus nenechala na seba príliš dlho čakať a už dnes tu máme podporu aj od Samsungu. Ide konkrétne o CAT6 LTE, ktoré umožňuje sťahovanie dát rýchlosťou až 300MB/S. To pôvodné CAT4 LTE dokázalo sťahovať “len” 50MB/S. Toto sú v podstate všetky vylepšenia nového Samsungu Galaxy S5 Plus. Nie je teda celkom jasné, prečo Samsung učinil tento krok a vylepšil S5-ku komponentami, ktoré mohli byť kľudne predstavené až na budúci rok. Cieľom upgradu bolo pravdepodobne len zviditeľnenie sa, čo sa koniec koncov podarilo! 🙂

galaxy_s5_vs_iphone_5s_0

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.