Pokiaľ patríš medzi majiteľov MacBooku, ktorí sa rozhodli trošíčku ušetriť a hoci si kúpili MacBook, majú ho v základnej 128GB verzií, nemusíš si lámať hlavu. aj keď je na trhu veľa riešení, ktoré ti môžu s tvojim problémom pomôcť, práve konkurenčný Samsung prišiel s malým, kompaktným a dizajnovo prívetivým SSD diskom, ktorý sa nemusíš do svojho počítača hanbiť zapojiť!

Samsung a jeho nové SSD!

Keďže Samsung nevyrába iba telefóny alebo televízory ale všetko možné od pračiek až po komponenty do PC, určite nikoho neprekvapí, že jedna z jeho divízí práve predstavila úplne nový a praktický SSD disk, ktorý môže mať kapacitu až neuveriteľné 2TB. Je malý, pekný a hlavne praktický.

Pri týchto všetkých vlastnostiach dokázal Samsung to, aby mal tento drobec slúšnú rýchlosť zápisu 450MB/s, čo je viac ako slušné. Označenie tohto SSD je T3 a najlepšie je na ňom asi to, že je ho možné pripojiť aj pomocou USB-C, vďaka čomu si ho bude môcť kúpiť aj množstvo používateľov malého 12″ Retina MacBooku, ktorý má možnosť len pripojenia jednej koncovky a to práve USB-C.

Samsung nemyslel len na to, ako disk k počítaču pripojiť ale aj na to, ako ho patrične ochrániť, pretože rátal s tým, že mnohí na ňom budú mať dôležité dokumenty, o ktoré nebudú chcieť prísť nevinným pádom na dlážku. Presne preto vybavil SSD takou ochranou, aby vydržala náraz až 1500G a pád z výšky dvoch metrov, čo je podľa nášho názoru viac ako dostačujúce. V ponuke bude v kapacitách 250GB, 500GB, 1TB a 2TB. Pokiaľ teda potrebuješ dostatočne veľkú kapacitu, určite to nebude problém. Cena disku momentálne nie je známa, dozvieme sa ju až vo februári tohto roka, kedy príde do ponuky.

Tragická by nemala byť najmä za základnú 250GB kapacitu, keďže disk by mohol práve v tejto konfigurácií dostať na popularite. Vo vyšších pamäťových verziách sa ale vzhľadom na ceny súčasných SSD diskov odhaduje podstatne vyššia cenovka. Na akej až úrovni ale bude si žiaľ netrúfame povedať!

https://youtu.be/GsVHSykXB0Y

 

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here